Dzień Ojca w Poznaniu - jak go spędzić?

Autor: A. Karczewska fot. MC archiwum
REKLAMA

To nie jest zwyczajna niedziela - dziś obchodzony jest Dzień Ojca. Warto, aby spędzić go razem, dlatego w mieście nie brakuje ciekawych atrakcji dla rodziców z dziećmi. Pamiętano także o tych, którzy mają inne plany - wśród propozycji są także te dla tych, którzy planują pobyć w niedzielę z przyjaciółmi czy też w samotności.

Dziś ostatni dzień Weekendu na Szlaku Piastowskim. Motywem przewodnim tegorocznej edycji są "Gry i zabawy małych Słowian". Na uczestników, nie tylko tych najmłodszych, przygotowano szereg atrakcji nawiązujących do wczesnośredniowiecznego dziedzictwa i życia ówczesnych mieszkańców. Atrakcje czekają na uczestników zarówno w Bramie Poznania jak i okolicznych miejscowościach.

Miłośnicy kotów powinni zajrzeć dziś na Pokaz Kotów Rasowych w Palmiarni Poznańskiej. Między 10:00 a 15:00 znów będzie można podziwiać te piękne zwierzęta. To atrakcja zarówno dla dzieci jak i nieco starszych mieszkańców Poznania.

Od rana warto wybrać się także nad poznańską Maltę, gdzie odbywa się Puchar Świata w Wioślarstwie. Na Torze Regatowym przez cały weekend rywalizuje ze sobą ponad 850 zawodników z 45 państw. Wstęp na zawody jest bezpłatny, a organizatorzy zachęcają do kibicowania.

Dziś także ostatni dzień Jarmarku Świętojańskiego na Starym Rynku. Na stoiskacch swoją ofertę prezentują rzemieślnicy i rękodzielnicy z różnych rejonów Polski i zagranicy. Można tam znaleźć zarówno przysmaki i słodkości jak i biżuterię, ozdoby, ubrania i galanterię czy ręcznie szyte notesy. W dzisiejszym programie znalazły się także m.in. warsztaty z plecenia wianków świętojańskich, widowisko "Noc Kupały" w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Lusowiacy" i bajkowy poranek, czyli "Poznań czyta dzieciom".

Wiele atrakcji dla dzieci i ich ojców przygotowało Lato na Madalinie. W programie, poza klasycznymi punktami takimi jak "Logo-Maluch" czy "Senso-Maluch" znalazły się także m.in. plener malarski "Mój Tata,  "Tata opowiada", czyli spotkanie z opowieściami Taty Tomka, uczestnika projektu Kulturalny SuperTata, Koncert Wujka Ogórka, a o godzinie 16:00 będzie można zmierzyć się w rodzinnym turnieju dziwnych sportów. Ciekawie zapowiada się także godzina 16:45, gdzie w ramach akcji "tata wymiata!" odbędzie się.. breakdance w wykonaniu taty i miniwarsztaty. Wyjątkowo piękna inicjatywa rozpocznie się o godzinie 17:30. Wtedy to scena będzie otwarta dla wszystkich dzieci, które chciałyby coś zaprezentować z dedykacją dla taty. Chętne dzieci otrzymają czas na scenie na zaśpiewanie, zatańczenie czy powiedzenie wierszyka.

Trwa także Malta Festival. Tegorocznym hasłem wydarzenia jest "Armia Jednostki", a kuratorem Nastio Mosquito.  Każdy dzień na Placu Wolności rozpoczynają  "Rozgrzewki", czyli różnego rodzaju zajęcia zachęcające do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Dzień na Placu Wolności upływać będzie pod znakiem wystaw plenerowych, bioinstalacji, występów artystycznych, warsztatów, dyskusji czy spotkań z pisarkami, filozofami, politolożkami, działaczami. Wieczorami na scenie prezentować się będą artyści zarówno teatralni jak i muzyczny.

Nie można zapomnieć o bardzo ciekawym programie w ramach festiwalu, który przygotował Stary Browar Nowy Taniec. Dziś w programie "Selfie Concert". Występ balansuje na granicy sztuki performance, tańca, teatru, muzyki, rysunków i fotografii. Mimo lekkiej formy dotyka też wielu współczesnych problemów związanych z “terrorem” social mediów, walki o uznanie “followersów” czy obsesyjnego dokumentowania życia smartfonem.

Z kolei Nowe Zoo zaprasza na Urodziny Pandek Rudych. Zgodnie z tradycją ogrodu, na jubilatów i jubilatki czekać będzie tort urodzinowy stworzony z ich ulubionych przysmaków. Nie zabraknie także tradycyjnych opowieści i pokazowego karmienia także innych mieszkańców poznańskiego ogrodu zoologicznego.

Miłosnicy wody i pływania mogą skorzystać z basenu letniego na Chwiałce lub letniej pływalni w Parku Kasprowicza. Preferujący większy kontakt z naturą mogą wybrać się nad poznańskie jeziora, gdzie trwa sezon kąpielowy.

Można także podziwiać Poznań z perspektywy rzeki korzystając z tramwaju wodnego lub spędzić czas nad Wartą na jednej z nadwarciańskich plaż.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA