Od piątku będzie można korzystać z pływalni w Parku Kasprowicza

Autor: A. Karczewska fot archiwum redakcji
REKLAMA

W piątek, 21 czerwca, rozpocznie się sezon na pływalni w Parku Kasprowicza. W tym roku przygotowano szereg zmian dla odwiedzających. Co ważne, są to zmiany także przyjazne dla oka.

Przez cały ubiegły sezon, czyli pierwszy po gruntownej modernizacji, obserwowano rozwój sytuacji i przyjmowano uwagi ze strony użytkowników dotyczące tego, co jeszcze można zmienić. Dzięki temu, Miasto poznało oczekiwania poznaniaków i mogło rozszerzyć planowane prace w ramach drugiego etapu modernizacji obiektu, który przeprowadzono po zakończeniu ubiegłego sezonu.

Na terenie obiektu pojawił się nowy budynek kas, powiększono zpowierzchnię zaplecza socjalnego, a teren pływalni został ogrodzony. Zadbano o małą architekturę, w tym m.in. ławki, na których można usiąść i odpocząć.

Zagospodarowano też zieleń i zainstalowano  automatyczny system nawadniania, w skład którego wchodzi ponad 200 dysz dostarczających wodę roślinności.

W sąsiedztwie basenu pojawiły się urządzenia do street workoutu.

Koszt drugiego etapu modernizacji wyniósł około 2 miliony złotych.

Tegoroczny sezon rozpocznie się jutro, 21 czerwca i potrwa co najmniej do końca sierpnia. Co najmniej, ponieważ w przypadku sprzyjającej pogody możliwe jest jego wydłużenie.

Pływalnia będzie otwarta w godzinach 9:00-20:00. Pomyślano też o czasie dla pływaków. Posiadacze karnetów 10-krotnego wstępu będą mogli odwiedzić basen w godzinach 7:00-9:00.

Cena biletu jednorazowego to 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy). Nowością jest bilet całodniowy, który umożliwia opuszczenie basenu i powrót w tym samym dniu, będzie on kosztować 15 zł (normalny) i 8 zł (ulgowy). Dzieci do lat 3 oraz podopieczni domów dziecka wejdą na basen za darmo. Przewidziano też zniżki dla posiadaczy Karty Rodziny Dużej (8 i 4 zł za bilet całodniowy oraz 5 i 3 zł za jednorazowy), Złotej Karty Seniora (5 zł) oraz grup zorganizowanych (3 zł). Karnet upoważniający do 10 wejść będzie kosztować 80 zł.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA