"Żyj rodzinnie", czyli kolejny weekend Lata na Madalinie

Autor: A. Karczewska fot. Madalina FB
REKLAMA

Przed poznaniakami czwarty weekend i czwarte wyzwanie Lata na Madalinie. W tym tygodniu hasłem zabawy zostało "Żyj rodzinnie!", a wydarzenia połączone zostały z przypadającym w niedzielę Dniem Ojca. Co tym razem przygotowano w starej zajezdni przy ul. Madalińskiego?

W tym roku weekendowe wydarzenia w ramach Lata na Madalinie rozpoczynają się już w piątki. Co tydzień stawiane jest nowe "wyzwanie", które staje się motywem przewodnim danego weekendu.

Dziś w programie znalazły się jeszcze zabawy z klockami konstrukcyjnymi "Konstruktorzy" o godzinie 15:30, a także zajęcia z samoobrony, które rozpoczną się o godzinie 17:30, prowadzone przez Wielkopolskie Centrum Samoobrony i Bezpieczeństwa.

Wiele atrakcji czeka na dzieci także w sobotę i niedzielę.

W sobotę, o godzinie 11:30 do akcji ponownie włączą się Konstruktorzy, czyli zabawy klockami konstrukcyjnymi. O godzinie 13:30 odbędą się zajęcia z języka angielskiego dla najmłodszych, czyli "Anglo-maluch". Dzieci nieco starsze, czyli w wieku przedszkolnym i szkolnym będą miały swoje zajęcia z "Angielski w działaniu" o godzinie 14:15.

O godzinie 15:00 dzieci będą mogły poznać tajemnice programowania, a już godzinę później rozpoczną się warsztaty bębniarskie. Na 16:30 zaplanowano Chemiczne Opowieści, natomiast pół godziny później w planach są "rodzinne planszówki i nie tylko".

Niedziela na Madalinie upłynie pod znakiem Dnia Ojca. Rozpocznie się od gimnastyki buzi i języka oraz zabaw logorytmicznych dla dzieci w ramach "Logo-Malucha" od godziny 11:30. Godzinę później Fundacja Młyn Wsaprcia poprowadzi zajęcia sensoryczne dla najmłodszych Senso-Maluch.

Z okazji przypadającego w tym dniu Dnia Ojca, tematem pleneru malarskiego o godzinie 13:30 będzie "Mój tata". Już 45 minut później odbędzie się finisaż wystawy prac przestrzennych Kulturalnego SuperTaty.

O godzinie 14:30 "Tata opowiada", czyli spotkanie z opowieściami Taty Tomka, uczestnika projektu Kulturalny SuperTata. O 15:00 rozpocznie się Koncert Wujka Ogórka, a o godzinie 16:00 będzie można zmierzyć się w rodzinnym turnieju dziwnych sportów.

O tej samej godzinie (16:00) dzieci będą mogły wziąć udział również w warsztatach bębniarskich.

Ciekawie zapowiada się także godzina 16:45, gdzie w ramach akcji "tata wymiata!" odbędzie się.. breakdance w wykonaniu taty i miniwarsztaty.

Wyjątkowo piękna inicjatywa rozpocznie się o godzinie 17:30. Wtedy to scena będzie otwarta dla wszystkich dzieci, które chciałyby coś zaprezentować z dedykacją dla taty. Chętne dzieci otrzymają czas na scenie na zaśpiewanie, zatańczenie czy powiedzenie wierszyka.

Po pokazach artystycznych odbędzie się również Madalingo dla tatusiów, czyli bingo z nagrodami.

Pomiędzy poszczególnymi zajęciami na terenie zajezdni do dyspozycji dzieci będą wszelkie ogólnodostępne atrakcje, a także animacje sportowe i wielkie bańki mydlane. Co ważne, wszystkie zajęcia i atrakcje w ramach Lata na Madalinie są bezpłatne.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA