Rozpoczyna się Weekend na Szlaku Piastowskim

Autor: A. Karczewska fot. materiały organizatorów
REKLAMA

Rozpoczyna się czwarta edycja Weekendu na Szlaku Piastowskim, czyli wydarzenie pozwalające odkryć tajemnice obiektów na Szlaku Piastowskim na terenie Wielkopolski i Kujaw. To także lekcja historii przez zabawę - przygotowano wiele atrakcji nie tylko w Poznaniu, ale także okolicznych miejscowościach w regionie.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji są "Gry i zabawy małych Słowian". Na uczestników, nie tylko tych najmłodszych, przygotowano szereg atrakcji nawiązujących do wczesnośredniowiecznego dziedzictwa i życia ówczesnych mieszkańców.

Przez trzy dni obiekty Szlaku Piastowskiego będą odsłaniać swoje tajemnice i podkreślać swoje atuty, by udowodnić, że mogą być atrakcją... zawsze, bez względu na porę roku. Wydarzenie ma na celu promocję Szlaku Piastowskiego jako ciekawej wycieczki niezależnie od wieku podróżnych.

Przygotowane atrakcje dostosowane są zarówno do najmłodszych jak i nieco starszych uczestników. Organizatorzy nie ukrywają jednak, że szczególnie mocno skupili się na dzieciach.

"Naszym celem jest pokazanie najmłodszym, którzy są głównymi odbiorcami Szlaku Piastowskiego, najważniejszych obiektów z czasów pierwszych władców Polski i zaproszenie ich do wspólnej zabawy. Dzięki temu w interesujący sposób poznają część fascynującej historii naszego kraju."
Andrzej Kaleniewicz, kierownik Oddziału Turystyki Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego

Zarówno w Poznaniu jak i okolicznych miejscowościach takich jak Pobiedziska, Gniezno czy Lednica przygotowano szereg atrakcji. Warto także wybrać się do sąsiedniego województwa, by skorzystać z wydarzeń także w tych miejscach.

Zainteresowani historią lub architekturą mogą wybierać spośród licznych ofert zwiedzania z przewodnikiem muzeów oraz miast. Aktywni mogą wziąć udział w rajdzie pieszym lub rowerowym.W programie uwzględniono również koncerty, warsztaty, inscenizacje czy gry terenowe.

W Poznaniu przygotowano m.in. oprowadzanie po Ekspozycji Bramy Poznania zarówno w wersji klasycznej jak i "Pieśni Świętojańskiej", czyli tematycznego oprowadzania, a także "Tryktrak dla każdego - animacje międzypokoleniowe" czy "Strachy na Lachy" - również w Bramie Poznania.

Pełen program wydarzeń wraz z podziałem na miejscowości znajduje się na stronie internetowej. Weekend na Szlaku Piastowskim potrwa od 21 do 23 czerwca.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA