Nowy sezon nad Wartą oficjalnie otwarty

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Nowy sezon nad Wartą został oficjalnie otwarty. Choć z części atrakcji można korzystać już od kilku tygodni, to dopiero teraz zaprezentowane zostaną w pełnej krasie. Jak zwykle nie zabraknie wydarzeń na plażach miejskich oraz możliwości podziwiania Poznania z perspektywy rzeki.

Z roku na rok coraz więcej poznaniaków i turystów korzysta z terenów nadwarciańskich i oferty kulturalno-rekreacyjnej nad Wartą. Nie da się ukryć, że wpływ na to mają prowadzone w ostatnich latach inwestycje i inicjatywy, które mają zachęcić do spędzania tam czasu.

W sobotę, 1 czerwca, oficjalnie rusza nowy sezon nad Wartą. Jak zwykle, do dyspozycji mieszkańców i turystów będą plaże - na Wildzie, Ratajach, Chwaliszewie i Szelągu. Każda z nich prowadzić będzie własne inicjatywy, atrakcje, zabawy i oferty kulturalno-rekreacyjne, dzięki którym nawet najbardziej wymagający powinni znaleźć coś dla siebie.

Przez całe lato, od czerwca do sierpnia, na wszystkich poznańskich plażach organizowane będą imprezy edukacyjne i proekologiczne.

Zaplanowano również cieszące się dużą popularnością Kino nad Wartą, podczas którego zaplanowano cztery seanse - co dwa tygodnie od lipca do sierpnia.

W majówkę powróciła także atrakcja pozwalająca na podziwianie Poznania z perspektywy rzeki - tramwaj wodny. Od tego sezonu zmienił on jednak swoją trasę, dlatego rejsy rozpoczyna od przystanku "Chwaliszewo", gdzie wybudowano nowe schody i pochylnię, co ułatwi dostęp do tramwaju szerszemu gronu zainteresowanych. Nowa trasa przebiega poprzez przystanki:  Chwaliszewo - Politechnika - Rataje - Wilda - Szeląg - Katedra - Chwaliszewo. W tym sezonie z oferty skorzystają również mieszkańcy Czerwonaka. Dzięki współpracy z gminą Czerwonak, mieszkańcy mogą wsiąść do tramwaju na przystanku "Czerwonak" i dopłynąć do Chwaliszewa, by przesiąść się na tramwaj wodny w Poznaniu.

Można też skorzystać z oferty przystani miejskiej, która jest bezpłatna, całodobowo dozorowana i oferuje wodniakom dostęp do punktów poboru energii elektrycznej i zaplecza sanitarnego.

W nowym sezonie będzie można wypożyczyć motorówkę w dwóch miejscach - na terenie Przystani miejskiej oraz przy plaży Szeląg. Codziennie od godz. 12:00 do 19:00 będzie można wypożyczyć małą motorówkę i zobaczyć miasto z innej perspektywy. Nie będzie do tego potrzebny patent sternika motorowodnego - wystarczy dowód osobisty i krótkie przeszkolenie, przeprowadzane jest na miejscu dla każdej z załóg wybierających się na rejs po Warcie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA