To nie będzie nudna sobota w Poznaniu! Ciekawe propozycje na spędzenie czasu

Autor: A. Karczewska for. MC
REKLAMA

To zdecydowanie nie będzie nudna sobota w Poznaniu! Bogata oferta wydarzeń i pomysłów na spędzenie tego dnia poza domem powinna zadowolić nawet najbardziej wymagających. Nie brakuje koncertów, spacerów z przewodnikami, wystaw, jarmarku, wydarzeń sportowych, a nawet ofert dla... psów.

Od rana na Torze Poznań trwać będzie inauguracyjna runda wyścigowych samochodowych Mistrzostw Polski. Fani motoryzacji i rywalizacji na torze czekali na ten dzień, ale także ci, którzy nie są jeszcze tak obeznani w temacie mogą wybrać się na trybuny. Zawodnicy z pewnością zaprezentują dobre widowisko i wiele emocji. Dzisiejsze wyścigi rozpoczną się o godzinie 9:20 i potrwają do 18:00.

Palmiarnia Poznańska zaprasza do siebie na kolejną Wystawę Storczyków. To okazja do podziwiania tych pięknych kwiatów w różnych odmianach, a także do rozmów na ich temat z ekspertami i innymi miłośnikami. Dodatkowo, w sali dydaktycznej odbywać się będą wykłady prowadzone przez mgr. Monikę Lipińską z Fundacji Polish Orchid Association i Wojciecha Wardeckiego autora bloga w-ogrodzie. Wydarzeniu towarzyszy także kiermasz.

Sobotnia oferta kulturalna jest tak bogata, że znalazło się także coś dla... psów. Na poznańskiej Cytadeli po raz kolejny odbędzie się Kejtrówka, czyli wielkie święto czworonogów i ich właścicieli oraz miłośników. Jak zwykle podczas Kejtrówki będzie można bezpłatnie zaczipować swojego psa, a także otrzymać darmowe woreczki na psie nieczystości. W programie znalazły się również wykłady i pokazy, a także quizy z wiedzy, zajęcia praktyczne, porady ekspertów, psi fitness, spotkania autorskie i prelekcje. To miejsce, w którym można dowiedzieć się jak jeszcze lepiej dbać o swojego czworonoga i jak go zrozumieć. Wszystkie atrakcje są darmowe. Nie zabraknie także Latających Psów, czyli efektownych pokazów dogfrisbee, podczas których zwierzęta niemal dosłownie "latają" za krążkiem.

Uniwersytet Przyrodniczy zaprasza na IX Wystawę Zwierząt Egzotycznych. Zaprezentowanych zostanie ponad 200 gatunków, z których najwięcej będzie gadów, płazów i stawonogów. Podczas wydarzenia pojawi się 60 wystawców, hodowców i pasjonatów, którzy zaprezentują swoje okazy, a także opowiedzą o nich i udzielą fachowych porad dotyczących chowu i hodowli. Co jest największym wyzwaniem i z czym wiąże się hodowanie takich gatunków? To tylko jedno z pytań, na które odpowiedzi będzie można uzyskać w weekend.

Dziś rozpoczynają się także Poznańskie Dni Rodziny, które potrwają aż do czerwca. W programie znalazło się ponad 300 wydarzeń. Inauguracja nastąpi dzisiaj podczas Pikniku Rodzinnego na Łęgach Dębińskich, który rozpocznie się o godzinie 14:00. Zaplanowano m.in. pokazy teatralne, akrobatyczne i muzyczne. Pojawią się także strefy aktywności dla całych rodzin, gdzie odbywać się będą zajęcia sportowe, edukacyjne, plastyczne, pokazy ratownictwa medycznego i straży pożarnej. O godzinie 19:00 odbędzie się z kolei koncert Michała Szpaka.

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości zaprasza na rodzinne zwiedzanie w ramach rozpoczynających się  Poznańskich Dni Rodziny. O godzinie 10:30 rozpocznie się spacer z przewodnikiem Śladami Poznańskiego Czerwca. Uczestnicy poznają historię robotniczego zrywu, który zmienił historię nie tylko Poznania i Polski, ale także Europy. W czasie wycieczki odkryją historie bohaterskich czynów i tragicznych konsekwencji powstania. Na koniec spaceru zaplanowano wizytę w Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956.

Na poznańską Maltę wracają regaty kajakowe. W sobotę rozpocznie się 2. Puchar Polski - Regaty Eliminacyjne Seniorów oraz Ogólnopolskie Regaty Kajakowe juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza.

Warto również skorzystać z turystycznych linii MPK. Dzisiaj na wybranych kursach linii numer 100 będzie można przejechać się czeskim retro autobusem typu Karosa C943. Zaplanowany jest także wieczorny kurs tramwajowy, który wyruszy z przystanku Zeylanda i godzinie 21:00 i pojedzie w kierunku pętli Dębiec.

Dziś rozpoczynają się także Dni Jeżyc. W pierwszy dzień tegorocznej edycji wydarzenia zaplanowano w Domu Tramwajarza. Od 12:00 do 16:00 będzie można kupić unikalne rzeczy na jarmarku lokalnych rzemieślników i produktów. W godzinach 16:00-18:00 organizatorzy zapraszają na „Sąsiedzką Kawiarenkę” przy muzyce na żywo. Muzycznie będzie także później - o 18:00 odbędzie się koncert Malwiny Paszek, która zagra na lirze korbowej. Pół godziny później chętni będą mieli szansę na skorzystanie z przyspieszonego kursu tańca Swing Craze.  Na zakończenie pierwszego dnia, w godzinach 19:00-21:00, zaplanowano koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Koncert połączony będzie z potańcówką z instruktorami. 

Warto także wybrać się na drugi dzień Polibuda Open Air. Poza różnego rodzaju zabawami, konkursami, atrakcjami i  zawodami, na uczestników czekają także ciekawe koncerty. Na scenie będzie można zobaczyć: Drope, CoolCat, Łydka Grubasa, a na koniec pojawią się Bracia Figo Fagot. Po nich o muzykę postara się Hazel.

Od wczoraj w Starym Browarze odbywa się także Poznań Design Festiwal. Jest to wydarzenie promujące design jako sposób myślenia i twórczego rozwiązywania istotnych społecznie i ekologicznie problemów. Jego gośćmi są polscy i zagraniczni projektanci, a na program składają się wystawy, spotkania, dyskusje, pokazy filmowe i warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Będą to m.in. zajęcia, na których będzie można stworzyć własny latawiec, wyprodukować własną koszulkę lub torbę w technice sitodruku. Zawsze dużym zainteresowaniem festiwalowej publiczności cieszyły się warsztaty renowacji mebli. Nie zabraknie ich także w tym roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA