Jarmark, kurs tańca, potańcówka, warsztaty i koncerty - Dni Jeżyc już w weekend

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Jarmark lokalnych rzemieślników i produktów, kurs tańca, warsztaty, koncerty i występy na scenie to tylko część atrakcji odbywających się w najbliższy weekend Dni Jeżyc. Wydarzenie organizowane jest przez Estradę Poznańską przy wsparciu finansowym Rady Osiedla Jeżyce.

Dni Jeżyc to święto dzielnicy, które integruje lokalną społeczność. To również okazja dla Jeżyc do zaprezentowania się pozostałym poznaniakom.

W pierwszy dzień tegorocznej edycji, czyli w sobotę (11 maja) wydarzenia zaplanowano w Domu Tramwajarza. Co znalazło się w programie? Od 12:00 do 16:00 będzie można kupić unikalne rzeczy na jarmarku lokalnych rzemieślników i produktów.

W godzinach 16:00-18:00 organizatorzy zapraszają na „Sąsiedzką Kawiarenkę” przy muzyce na żywo. Muzycznie będzie także później - o 18:00 odbędzie się koncert Malwiny Paszek, która zagra na lirze korbowej. Pół godziny później chętni będą mieli szansę na skorzystanie z przyspieszonego kursu tańca Swing Craze.

Na zakończenie pierwszego dnia, w godzinach 19:00-21:00, zaplanowano koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Koncert połączony będzie z potańcówką z instruktorami.

Drugi dzień, czyli niedziela (12 maja), to festyn sąsiedzki na placu Adama Asnyka.

Od godziny 12:00 do 17:00 będzie można wziąć udział w warsztatach balonowych, malowaniu twarzy i żonglowaniu z Fundacją Pro-Spin. W samo południe Teatr Fuzja przedstawi także spektakl „Ciocia Jadzia”. O tej samej porze Republika Rytmu - szkoła muzyki rozrywkowej zaprasza na bańki mydlane. Zabawa potrwa do godziny 14:00.

Między 13:00 a 14:00 odbywać się będą plenerowe warsztaty ceramiczne, które poprowadzą Kasia Poniecka oraz Joanna Jaśkowiak.

O 13:30 rozpocznie się oprowadzanie po Jeżycach z Iwoną Wysocką z Koła Przewodników PTTK.

Międzypokoleniowe warsztaty szydełkowe zaplanowano w godzinach 14:30-16:00. Na koniec, w godzinach 16:00-17:00 na scenie pojawi się Przemo Urbaniak/Wujek Ogórek.

Udział w Dniach Jeżyc jest bezpłatny.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA