Parada Pokoleń, warsztaty, koncerty, piknik, wykłady - Poznańskie Dni Rodziny startują w sobotę koncertem Michała Szpaka

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

W najbliższą sobotę rozpocznie się kolejna edycja Poznańskich Dni Rodziny, czyli ponad 300 wydarzeń skierowanych do dzieci, rodziców i seniorów. Inauguracja nastąpi podczas pikniku rodzinnego na Łęgach Dębińskich połączonego z koncertem Michała Szpaka. Całość zakończy kolejna Poznańska Parada Pokoleń.

Poznańskie Dni Rodziny potrwają 22 dni, podczas których odbywać się będzie szereg atrakcji i wydarzeń, skierowanych do dzieci, młodzieży, rodziców, dziadków, rodzin z dziećmi i dorosłych. Organizowane są przez Miasto, które współpracuje z poznańskimi organizacjami, szkołami i firmami.

W tym roku, w programie cyklu znalazło się ponad 300 wydarzeń

"Zależało nam na szerokiej ofercie, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Poznańskie Dni Rodziny to ponad 3 tygodnie najróżniejszych wydarzeń, koncertów, spotkań, warsztatów, konferencji naukowych. (...) Najważniejszy cel to integracja międzypokoleniowa. Dla władz Miasta Poznania poznańska rodzina jest bardzo ważna. Dotyczy to wszystkich jej członków - od najmłodszego do najstarszego. Dlatego wiele przedsięwzięć organizujemy wspólnie z Młodzieżową Radą Miasta i Miejska Radą Seniorów. Chcemy, aby każdy poznaniak, każda poznańska rodzina czuła się w naszym mieście dobrze"
Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta

W ofercie znalazły się m.in. gry miejskie, spacery z przewodnikiem, zawody sportowe, warsztaty kulinarne i artystyczne, pokazy, wykłady, koncerty i wydarzenia artystyczne.

Inauguracja Poznańskich Dni Rodziny nastąpi podczas Pikniku Rodzinnego na Łęgach Dębińskich, który rozpocznie się o godzinie 14:00. Zaplanowano m.in. pokazy teatralne, akrobatyczne i muzyczne. Pojawią się także strefy aktywności dla całych rodzin, gdzie odbywać się będą zajęcia sportowe, edukacyjne, plastyczne, pokazy ratownictwa medycznego i straży pożarnej.

O godzinie 19:00 odbędzie się z kolei koncert Michała Szpaka.

Co ważne, teren pikniku będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a wydarzenia odbywające się na scenie będą tłumaczone na język migowy.

Poznańskie Dni Rodziny zakończą się 1 czerwca Poznańską Paradą Pokoleń, która przejdzie ze Starego Rynku na Plac Wolności. Parada jest wspólną inicjatywą Młodzieżowej Rady Miasta i Miejskiej Rady Seniorów i jest promocją, a zarazem jednym z elementów integracji międzypokoleniowej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA