Wyścigi samochodowe wracają na Tor Poznań

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Wyścigi samochodowe wracają na Tor Poznań. Już dziś początek sezonu, w którym przygotowano kilka zmian mogących przynieść kibicom dodatkowe wrażenia i emocje. W ten weekend odbędzie się inauguracyjna runda wyścigowych samochodowych Mistrzostw Polski.

Na poznańskim torze, w ramach rundy inauguracyjnej zaplanowano: 1. i 2. rundę wyścigowych samochodowych mistrzostw Polski, 1. i 2. rundę mistrzostw Polski 318 Is Cup PL, 1. i 2. rundę mistrzostw Polski OMM Super S Cup, 1. rundę mistrzostw Polski Endurance, 1. i 2. rundę ADAC Haigo Historic Cup (Niemcy) oraz rundę Swift Cup Europe (Węgry).

Nowy sezon wyścigowy przyniesie wiele nowości. Po latach przerwy wyścigi w MP Endurance znów będą dwugodzinne, a nie jak w ostatnim czasie, godzinne. W każdej startującej załodze musi być przynajmniej dwóch kierowców.

Kibiców z pewnością ucieszy fakt, że na Torze Poznań będą mogli zobaczyć również nowe samochody. To rywalizacja kierowców startujących suzuki swift w węgierskim pucharze Swift Cup Europe. W tym pucharze startują głównie kierowcy z Węgier i Austrii, ale w 2018 roku w tej rywalizacji najlepszy okazał się Jan Antoszewski. Zawodnik Automobilklubu Wielkopolski w przeszłości startował z sukcesami w kartingach, a teraz pokazuje, że także w rywalizacji wyścigowej można być skutecznym.

Jak zwykle wiele emocji z pewnością przyniesienie rywalizacja kierowców startujących BMW w 318 Is Cup PL. Od kilku lat rywalizacja w rej klasie należy do bardzo zaciętych praktycznie do ostatniego wyścigu.

Ciekawie zapowiada się także rywalizacja kierowców w samochodach Mini Cooper w Super S Cup, jednak emocji z pewnością dostarczą także inne klasy. Podobnie jak w latach ubiegłych, do Poznania przyjedzie także duża grupa niemieckich kierowców, którzy startują w pucharze ADAC Haigo.

Wszystko wskazuje na to, że podczas pierwszych, tegorocznych wyścigów do rywalizacji stanie prawie 150 kierowców z kilku krajów.

Dzisiaj, w godzinach 11:30-17:00 na Torze Poznań odbędą się kwalifikacje. W sobotę, 11 maja, rozpoczną się wyścigi, które potrwają od 9:20 do 18:00, natomiast w niedzielę, 12 maja, wyścigi rozpoczną się o godzinie 11:15 i potrwają do godziny 18:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA