Jedzenie, moda, zwiedzanie, sport - co robić w sobotę w Poznaniu?

Autor: A. Karczewska
REKLAMA

W pierwszy weekend lipca warto wykorzystać ładną pogodę i skorzystać z oferty kulturalno-rekreacyjną Poznania. Oto kilka propozycji.

Już dziś początek 45. edycji Jarmarku Świętojańskiego na Starym Rynku. O godzinie 12:30 poznańscy Rzemieślniczy odbiorą pod Ratuszem symboliczne klucze do miasta z rąk zastępcy prezydenta Poznania, Mariusza Wiśniewskiego. Następnie odbędzie się pokaz artystyczny inspirowany włoską sztuką tańca z chorągwiami, a o godzinie 14:00 wokół Starego Rynku przejdzie tradycyjna kolorowa parada. W drewnianych domkach na płycie Starego Rynku będzie można kupić unikatowe wyroby rzemieślnicze i rękodzielnicze, w tym m.in. biżuterię z bursztynu, ręcznie szyte notesy, oryginalną odzież i galanterie wprost z Nepalu i Indii czy wiele innych wyrobów.Nie zabraknie także dobrej kuchni i regionalnych przysmaków. Jak zwykle będzie można spróbować i zaopatrzyć się m.in. w góralskie sery, tradycyjne wędliny i kiełbasy, miody z wielkopolskich pasiek i inne wyroby pszczele, piwa rzemieślnicze oraz oryginalne herbaty i kawy ze Sri Lanki. Tradycyjnie pojawią się również stoiska kolekcjonerów, numizmatyków, filatelistów i handlarzy starociami, którzy zaprezentują poznaniakom i turystom swoje kolekcje.
 
Dla tych, którzy mają ochotę na piknik w wyjątkowej scenerii parku i architektury w centrum miasta przygotowano Food Park Open Air w Parku Starego Browaru. Wystawcy, wśród których znajdą się zarówno małe jak i duże restauracje, zaprezentują m.in. autorskie interpretacje fast-foodów, kuchnię wege, a także produkty lokalnych wytwórni i gospodarstw. Wszystko to w niezobowiązującej atmosferze i parkowej scenerii.
 
Wyjątkową scenerię można podziwiać również nad Jeziorem Maltańskim, np. w drodze do Nowego Zoo podróżując na pokładzie Kolejki Maltanka, która dziś po raz pierwszy w tym sezonie będzie prowadzona przez historyczny parowóz Borsig Bn2t , czyli popularnego „Borsuka”.
 
Zwiedzać miasto z pokładu zabytkowego pojazdu można również korzystając z linii turystycznych na terenie miasta. To ciekawa atrakcja turystyczna, która pozwala na zwiedzanie miasta w nietypowy sposób. Na poznańskie ulice wyjeżdżają zarówno zabytkowy tramwaj jak i autobus, które kursują trasami prowadzonymi przez charakterystyczne i ważne turystycznie lub historycznie dla miasta.
 
Ci, którzy myślą o odświeżeniu zawartości swoich szaf lub wnętrz i ogrodu powinni wybrać się do Miejskiej Dżungli, czyli na Targi TUTU, Targi Mody Polskiej i Designu w Starym Browarze. W Atrium Staego Browaru, prezentować się będą marki: Synthetic, A Little Glamour - Glamstyle prestiżowe obuwie dla kobiet, Odzieżowe Pole, CZAJKOWSKI, Magda Hasiak, angaretchka, Dziuki, Bucle, Pracownia FiO,  Tytanowa Republika Marta Zandecka, MOMA JEWELLERY, Nowy model, Zarośla, Strączkowscy Centrum Ogrodnicze Luboń oraz Siłą Rzeczy.
 
Fani sportowych emocji z pewnością wiedzą także, że dziś na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej Lech Poznań podejmie na własnym boisku Legię Warszawa. Hit kolejki z pewnością przyciągnie wielu fanów na trybuny obiektu, mimo wciąż obowiązujących ograniczeń. Nadal dostępne są bilety na mecz. Początek spotkania o godzinie 17:30.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA