Codzienny Poznań i Przyjaciele - przekażemy paczki dla pacjentów szpitala dziecięcego

Autor: A. Karczewska
REKLAMA

Ostatnie tygodnie pokazują ogromną solidarność i serdeczność wielu osób, w tym także przedsiębiorców. Portal codziennypoznan.pl i Lotnisko Ławica również włączają się w pomoc dla tych, dla których okres epidemii jest szczególnie ciężki. W ramach akcji „Codzienny Poznań i Przyjaciele” obdarujemy prezentami małych pacjentów ze szpitala im. Jonschera w Poznaniu.

Nie da się ukryć, że ostatnie tygodnie zmieniły życie i codzienność zdecydowanej większości społeczeństwa. W obliczu zagrożenia i walki o zdrowie i życie swoje i innych, po raz kolejny poznaniacy i poznanianki udowodnili, że potrafią się zjednoczyć i chętnie pomagają pozostałym. Już od pierwszych dni epidemii koronawirusa w Polsce mieszkańcy Poznania i okolic ruszyli na pomoc m.in. szpitalom, ratownikom, służbom i innym placówkom medycznym i zdrowotnym, organizując zbiórki pieniędzy, towarów, środków higienicznych i dezynfekujących, jedzenia, wody, środków ochrony osobistej i wielu innych rzeczy, które są potrzebne do bezpiecznego udzielania pomocy chorym.
 
Swoją serdecznością dzielą się nie tylko osoby prywatne, ale także firmy i przedsiębiorcy.
 
Dla naszej redakcji pomoc charytatywna i dobroczynna jest czymś, co towarzyszy nam na co dzień. Regularnie wspieramy mniejsze i większe inicjatywy czy zbiórki, a co roku organizujemy także własne wydarzenia charytatywne. Nie mogło nas więc zabraknąć także, teraz gdy wzajemna pomoc jest szczególnie ważna. Współorganizatorem akcji jest Poznańskie Lotnisko Ławica, które od lat angażuje się w akcje charytatywne i społeczne. Lotnisko mimo trudnej sytuacji wykazuje się wyjątkową wrażliwością i dbałością o innych, i można śmiało powiedzieć, że jest to wpisane w misyjność portu.
 
W ramach akcji „Codzienny Poznań i Przyjaciele” portalu codziennypoznan.pl, wspólnie przygotujemy i dostarczymy paczki prezentowe dla małych pacjentów w Szpitalu Klinicznym im. Jonschera w Poznaniu. Dla dzieci pobyt w szpitalu zawsze jest ciężki, a w okresie epidemii, zwiększonych restrykcji, w tym również ograniczeń w zakresie odwiedzin, staje się to jeszcze trudniejsze. By choć trochę umilić im trud codzienności i oderwać myśli od walki z chorobą czy urazem, postanowiliśmy przekazać im paczki, w których znajdą się różnego rodzaju gadżety, słodycze i zabawki.
 
Do akcji zaprosiliśmy naszych Przyjaciół, wyjątkowych partnerów, którzy chętnie odpowiedzieli na apel i dołączyli do tworzenia paczek. Wszystko po to, by na twarzach małych pacjentów pojawił się uśmiech, co pomoże nie tylko im, ale także ich rodzicom i opiekującym się nimi lekarzom i pielęgniarkom. Uśmiech pacjenta jest niezwykle ważny w drodze do wyzdrowienia.
 
Swój udział w akcji potwierdzili: Aeropact, Fabryka Volkswagen Poznań, Fundacja Santander Bank Polska, Goplana, Hurtownia papiernicza Rodan, Meblobuk, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Obio Drukarnia, Port Lotniczy Poznań-Ławica, Schlosser Heiztechnik Gruppe Polska, Stary Browar, Stowarzyszenie Szlachta Wielkopolska, Sukces Po Poznańsku oraz TVN i TTV.
 
Paczki trafią do maluchów w najbliższy piątek, 24 kwietnia.
 
Dziękujemy wszystkim firmom, które postanowiły wesprzeć akcję naszego portalu.
Relacja z przekazania paczek do szpitala będzie dostępna na portalu codziennypoznan.pl.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA