Tramwaj na Klin Dębiecki - jutro spotkanie z mieszkańcami. Jak wyglądają wizualizacje inwestycji?

Autor: A. Karczewska fot. UMP/ZTM
REKLAMA

We wtorek, 25 czerwca, rozpoczną się konsultacje społeczne w sprawie koncepcji budowy trasy tramwajowej na Klin Dębiecki. W ramach inwestycji istniejąca infrastruktura ma zostać przebudowana, a do niej dobudowana zostanie nowa.

Celem inwestycji jest lepsze skomunikowanie rejonu rozbudowującego się w ostatnich latach Dębca z centrum miasta. Trasa tramwajowa ma pomóc również w zmniejszeniu ruchu samochodowego.

W ramach planowanej inwestycji przebudowane zostanie torowisko od ul. Pamiątkowej do istniejącej pętli Dębiec, a także wybudowana zostanie nowa trasa od pętli Dębiec wzdłuż ulicy 28 Czerwca 1956r. (w tym nad tunelem w ciągu ul. Czechosłowackiej), do Klina Dębieckiego (w rejonie zbiegu ulic 28 Czerwca 1956 r., Samotnej i Dolna Wilda, w pobliżu autostrady A2).

W rejonie węzła Klin Dębiecki planowana jest pętla autobusowo-tramwajowa wraz z parkingami typu Park&Ride, Bike&Ride oraz miejsc krótkiego postoju typu Kiss&Ride i dla autobusów dalekobieżnych.

Więcej o inwestycji można przeczytać tutaj.

We wtorek, 25 czerwca, odbędzie się spotkanie z mieszkańcami, które zainauguruje konsultacje społeczne w sprawie proponowanej koncepcji. Będzie to okazja do wniesienia swoich uwag do planów oraz zasugerowania własnych rozwiązań. Spotkanie odbędzie się jutro, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym numer 2 przy ul. Łozowej 77. Początek zaplanowano na godzinę 17:00.

W związku z inwestycją uruchomiono specjalną stronę internetową, na której dostępne są m.in. opis inwestycji i wizualizacje.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA