XV Weekend z Historią na Trakcie Królewsko - Cesarskim

REKLAMA
Brama Poznania, ul. Gdańska 2, Poznań,

Weekend z Historią na Trakcie Królewsko - Cesarskim - coroczna impreza, podczas której uczestnicy poznają najciekawsze wątki z dziejów Poznania!
W 2020 roku spojrzą na nasze miasto po raz kolejny, z innej niż dotychczas perspektywy - tym razem znad brzegów Warty i Cybiny.
Pod miejskimi nawierzchniami przepływają zapomniane dziś rzeki. W sercu miasta do dziś stoją dawne studnie, z których poznanianki i poznaniacy czerpali niezbędną do życia wodę. Legendarne koziołki przed ucieczką na ratuszową wieżę pasły się na nadwarciańskich łąkach. Chwaliszewo i Grobla były wyspami, a tam gdzie dziś buduje się biurowce, znajdowały się podmokłe łąki. Poznań otoczony jest zielonymi klinami opartymi o doliny przepływających przez miasto rzek.
Nasze miasto wyrosło znad rzeki i czerpało z rzeki. Ale również z nią walczyło, zmieniało, prostowało, ujarzmiało jej bieg i odwracało się od niej plecami. Miasto żyło nad rzeką, ale też spychało cieki do podziemnych kanałów. Miasto potrzebowało czystej wody, ale też bało się powodzi. Szczyciło się rzeką, ale też ją zwalczało i wtłaczało w betonowe ramy.

Czas porozmawiać o tej skomplikowanej relacji!

XV Weekend z Historią na Trakcie Królewsko - Cesarskim to opowieść o zielonym mieście nad rzeką. Spotkanie uczestników 26 i 27 września w Bramie Poznania, nad brzegami Cybiny i Warty oraz innych częściach naszego miasta, by wspólnie podczas koncertów, warsztatów, animacji terenowych, wycieczek i prelekcji odnaleźć odpowiedź na pytanie jakie znaczenie ma dziś dla nas rzeka!

Szczegółowy program wydarzeń wkrótce na https://www.facebook.com/trakt.poznan.

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA