"Ojczyzna dobrej jakości. Reportaże z Białorusi" - spotkanie z autorami w ramach cyklu Spojrzenie na Wschód

REKLAMA
CK Zamek, Scena Nowa, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań,

Z czym dzisiaj kojarzy się Białoruś? Niektórym z mityczną krainą nad Niemnem i kresowymi dworkami, wielu z Adamem Mickiewiczem i Świtezianką, ale większości zapewne z Aleksandrem Łukaszenką, którego nazwisko przy każdej wzmiance o Białorusi odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Zdaje się, że na geopolitycznych zakrętach straciliśmy z oczu Białorusinów i ich codzienne życie, czasem zwykłe, niekiedy wyjątkowe, jak to bywa - pełne marzeń i rozczarowań.
W tym zbiorze reportaży polityka jest ważna, ale nie najważniejsza. Na pierwszym planie pojawiają się ludzie. Czasem charyzmatyczni, pełni pasji i wiary w idee, a czasem zrezygnowani i pogodzeni z reżimem.
Rozmawiają z nimi polscy, niemieccy i białoruscy reporterzy (troje z nich będziemy gościć w ZAMKU). Z tych opowieści wyłania się obraz kraju, który bywa niepokojący, czasem szokuje, ale bez wątpienia porusza i nie pozostawia obojętnym.
Prowadzenie: Agnieszka Smólczyńska-Wiechetek.

SPOJRZENIE NA WSCHÓD - to nowy cykl spotkań literackich organizowany przez Centrum Kultury ZAMEK oraz Instytut Wschodni Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  W jego ramach będziemy zapraszać autorów nowych i ważnych książek, który opisują świat leżący za naszą wschodnią granicą. Książki te będziemy nie tylko promować, ale przede wszystkim omawiać krytycznie i analitycznie, by  ten bliski, lecz wciąż mało znany region stał się bardziej zrozumiały dla nas wszystkich. Zapraszamy pasjonatów literatury faktu, historii, podróży i wszelkich form poznawania świata.

Bilet: 2 zł.

Więcej na stronie: http://ckzamek.pl.

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA