Laboratorium Wyobraźni: Pakiet pełen atrakcji

REKLAMA
Laboratorium Wyobraźni PPNT, ul. Rubież 46, Poznań,
  • Experymentarium: Fabryka Pozorów

Czas porozmawiać o łudzących wrażeniach, czyli... o pozorach! Laboratorium Wyobraźni odpowiada na bardzo ważne pytania: Czy to co czarne jest tylko czarne? Czy można udowodnić istnienie czegoś, czego nie widać? Czy każdy wulkan wygląda tak samo? A może to wszystko pozory?! Zajęcia, podczas których uczestnicy dowiedzą się, że to, co z pozoru może wydawać się oczywiste, wcale nie musi takie być. Eksperymentowanie w połączeniu z dobrą zabawą daje gwarancję, że w Fabryce Pozorów odkrytych zostanie wiele chemicznych (i nie tylko) tajemnic.

  • Ekspozycja: Kątem oka

Czy świat jest iluzją? Czy nauka jest iluzją? Gdzie kończy się nieskończoność? Czy łatwo jest lewitować? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdzie się na najnowszej ekspozycji czasowej Laboratorium Wyobraźni "Kątem oka". Wybierzcie się w niezwykłą przygodę do naukowego świata złudzeń, który zaskakuje, inspiruje i pozwala spojrzeć na rzeczywistość pod innym kątem. Podczas naukowej podróży po ekspozycji uczestnicy dowiedzą się, czy powiedzenie "studnia bez dna" ma naukowe wytłumaczenie oraz czy widzimy świat takim, jakim jest naprawdę. Najnowsza ekspozycja pomoże zrozumieć wiele zagadnień z zakresu optyki, a także pokaże, że zagadnienia fizyczne czy neurologiczne można wytłumaczyć w przystępny sposób za pomocą eksponatów.

  • Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów

Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie. W planetarium widzowie siedzą na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco. Podczas seansu uczestnicy wybiorą się w podróż po przestrzeni kosmicznej, tej bliskiej i tej odległej, a na koniec zajęć prowadzący z chęcią odpowie na wszystkie pytania związane z badaniami przestrzeni kosmicznej i tym, co widać (i czego nie widać) obecnie na niebie.

  • Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/A2
  • Termin: niedziela, 13 stycznia
  • Godzina rozpoczęcia: 10:00
  • Czas trwania: 3h

Zajęcia dedykowane jest dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA