Jadąc w deszczu przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 80 km/h. Nagrała to policyjna kamera

Autor: A. Karczewska vid. KMP Poznań
REKLAMA

Pomimo niesprzyjających warunków panujących na drodze, 27-letni kierowca postanowił pędzić wiaduktem w Antoninku znacznie przekraczając dozwoloną prędkość. Licznik wskazywał ponad 140 km/h.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 23 stycznia, gdy warunki do jazdy nie należały do dobrych. Intensywne opady deszczu ograniczające widoczność i śliska nawierzchnia wymagały od kierowców skupionej uwagi i większej ostrożności. Jak się jednak okazało, nie wszyscy podeszli w ten sposób do tematu.

Na wiadukcie w Antoninku poznański policjanci zarejestrowali samochód, który poruszał się z prędkością 143 km/h. Funkcjonariusze z drogówki natychmiast dali sygnał kierującemu do zatrzymania się do kontroli.

Dla 27-letniego kierowcy łamanie przepisów i skrajna nieodpowiedzialność na szczęście tym razem nie oznaczała tragedii na drodze, do której mógł doprowadzić swoim zachowaniem. Za przekroczenie o aż 83 km/h dozwolonej prędkości mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 500 złotych, 10 punktów karnych, a także stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA