Przerwana zwycięska passa Enea AZS Poznań

Choć początek meczu dawał nadzieję, to niespodzianki nie było – zawodniczki Enea AZS Poznań przegrały z faworytkami spotkania, CCC Polkowice, co oznacza przerwanie ligowej zwycięskiej passy poznańskich koszykarek.

Od początku to drużyna gości była stawiana w roli faworytek. Poznanianki nie zamierzały jednak poddać się bez walki i rozpoczęły mocno, co dało nadzieję na możliwą niespodziankę w wyniku.

Na początku drugiej kwarty zawodniczki Enea AZS Poznań prowadziły 21:13, jednak wówczas rywalki “przebudziły się” na boisku i szybko zaczęły odrabiać straty. Wyglądało to na “falstart” ze strony koszykarek z Polkowic, które potrzebowały czasu, by dobrze wejść w mecz.

Poznanianki trzymały tempo aż do przerwy. Niestety, później rywalki już tylko powiększały swoją przewagę i pewnie narzucały przebieg gry.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 86:59 dla zespołu z Polkowic. Oznacza to przerwanie zwycięskiej passy zawodniczek AZS Poznań, które pozostawały wygrane przez 5 spotkań z rzędu.