Szybkie testy na obecność Sars-CoV-2 na lotnisku Poznań-Ławica

Autor: Codzienny Poznań AK fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Pasażerowie dzisiejszego lotu do Amsterdamu podróżujący z portu lotniczego Poznań-Ławica będą mogli wykonać szybkie testy antygenowe lub LAMP w ramach diagnostyki pod kątem Sars-CoV-2 na terenie lotniska. Ma to związek z wymogami, jakie wprowadziła Holandia dla osób przylatujących do kraju. Poznański port przyznaje, że jeśli rozwiązanie się sprawdzi, możliwe jest uruchomienie punktu testu także na inne loty.

Jak poinformowało poznańskie lotnisko, w niedzielę, 24 stycznia, na terenie portu będzie możliwość wykonania przed wylotem szybkich testów antygenowych lub LAMP, zgodnie z wymaganymi przez rząd Holandii testami na COVID-19.

Opcja testowania będzie dostępna jedynie dla wszystkich podróżujących do Amsterdamu linią lotniczą KLM rejsem o godzinie 11:40.

Punkt pobrań będzie zlokalizowany przy wschodnim wejściu do terminala odlotowego, w namiocie rozstawionym przy żółtej walizce.

W komunikacie lotniska przypomniano, na jakich zasadach testy mogą pełnić swoją rolę w wymaganiach państwa docelowego.

Szybkie testy nie mogą być wykonane wcześniej, niż 4 godziny przed wejściem na pokład. Szybkie testy nie zastępują testu PCR-test, który powinien równocześnie być wykonany najwcześniej na 72 godziny przed planowanym lądowaniem w Holandii. Wyjątkiem jest szybki test LAMP, który zastępuje test PCR.
port lotniczy Poznań-Ławica

Pasażerowie lotu o 11:40 mogą przyjść do punktu pobrań najpóźniej na dwie godziny przed wylotem celem realizacji procedury badania.

Próbki będzie pobierał zespół medyczny z Centrum Badań DNA w Poznaniu, zgodnie z cennikiem:
- Cena wykonania testu antygenowego wraz z wynikiem w języku angielskim - 149 zł.
-  Cena wykonania testu genetycznego metodą RT LAMP wraz z wynikiem w języku angielskim - 219 zł.
Pasażerowie bez negatywnych wyników testów: PCR i szybkich testów antygenowego lub LAMP wykonanego w autoryzowanym punkcie diagnostycznym lub w punkcie diagnostycznym na lotnisku w Poznaniu nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu.

Jednocześnie poznański port lotniczy poinformował, że jeśli rozwiązanie się sprawdzi, możliwe jest wprowadzenie go także dla innych rejsów.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA