Kilkadziesiąt tysięcy złotych na projekty młodzieżowe. Poznań zachęca do udziału w konkursie

Autor: A. Karczewska fot./vid. UMP
REKLAMA

Już po raz czwarty Miasto Poznań chce wesprzeć projekty młodzieżowe w ramach konkursu „Fundusz Samorządów Uczniowskich”. Poznańscy uczniowie mogą pozyskać fundusze na realizację swoich inicjatyw.

uczniów poznańskich szkół ponadpodstawowych. Celem jest wsparcie działań i inicjatyw młodych ludzi, które służą ich szkołom oraz miastu. Pomaga to także w popularyzowaniu zaangażowania społecznego w życie miasta.

W ramach konkursu, samorządy uczniowskie, wspierane przez swoich opiekunów oraz Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej, uczą się mechanizmu pozyskiwania dofinansowania na projekty. Inicjatywy dotyczą m.in. zainteresowań naukowych, kształtowania postaw obywatelskich, integracji społecznej czy wydarzeń edukacyjno-kulturalnych.

Młodzież uczy się pisania wniosków, argumentacji, tworzenia projektu i opracowywania budżetu, a także działania zespołowego oraz zaangażowania w działania na rzecz najbliższego otoczenia.

Jak przyznaje Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej poznańskiego urzędu, to już czwarta edycja konkursu, a z roku na rok pomysły i inicjatywy są coraz ciekawsze i bardziej kreatywne.

Do tej pory zrealizowano już 75 projektów, w tym m.in. warsztaty i projekty edukacyjne, wydarzenia sportowe, spotkania tematyczne, czy realizacja stref wypoczynku w szkole.

Jeden projekt może uzyskać maksymalnie 2 tysiące złotych dofinansowania. W przypadku zespołów szkół, będzie możliwość zgłoszenia jednego projektu przez każdy typ szkoły ponadpodstawowej, działającej w trybie dziennym, wchodzącej w skład zespołu.

W tym roku na konkurs Miasto chce przeznaczyć 70 tysięcy złotych.

Aplikacje (na formularzu wniosku) należy przesłać do 13 lutego na adres: Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urząd Miasta Poznania, plac Kolegiacki 17, 61-841 Poznań lub złożyć w skrzynce podawczej Urzędu Miasta Poznania, przy pl. Kolegiackim 17. Dodatkowo wnioski w formie elektronicznej (format Word) należy przesyłać drogą mailową na adres: akademickipoznan@poznan.pl.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA