Wstrzymano szczepienia w największym w regionie punkcie szczepień na MTP

Autor: A. Karczewska fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Opóźnienia i zmniejszanie dostaw szczepionek przeciw Sars-CoV-2 są coraz dotkliwiej odczuwane przez kolejne placówki. Czasowo szczepienia wstrzymano w kilku placówkach, a także w największym w regionie punkcie szczepień, który powstał na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w szpitalu tymczasowym.

Punkt szczepień powstał w szpitalu tymczasowym na terenie MTP, który obecnie nie jest wykorzystywany do leczenia osób zakażonych koronawirusem. Za placówkę odpowiada Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Szczepienia na terenie Targów rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu, 11 stycznia. Początkowo zakładano, że dziennie będzie można zaszczepić ok. 500 osób. Ostatecznie okazało się, że liczba ta wzrosła nawet do 1000 osób dziennie. Łącznie, w ubiegłym tygodniu udało się zaszczepić 4,3 tysiąca osób z grupy 0.

Tempo niestety zostało zmniejszone z uwagi na problemy z dostawami szczepionki w całym kraju. Liczba przekazanych dawek jest znacznie mniejsza od tej zamówionej.

W tym tygodniu liczba szczepień została ograniczona. Od wtorku do czwartku nie są wykonywane żadne. Na razie nie wiadomo, kiedy uda się przywrócić akcję podawania szczepionki.

Rzecznik prasowy szpitala zapewnia, że zabezpieczono pulę szczepionek dla osób, które muszą przyjąć drugą dawkę.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA