Stypendia na staże już po raz szósty

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Już po raz szósty Miasto Poznań zaprasza do programu Stypendia na Staże, skierowanego do studentów poznańskich uczelni. W tym roku sfinansowanych zostanie kilkanaście miejsc w poznańskich firmach.

Program Stypendia na staże realizowany jest od 2015 roku, a jego celem jest pomoc dla studentów w zakresie zdobycia doświadczenia zawodowego oraz miejsc pracy w Poznaniu. Program pomaga także firmom poprzez finansowanie organizacji stażu.

Do tej pory z programu skorzystało ponad 40 osób, spośród których wielu znalazło stałe zatrudnienie w firmach.

Stypendium skierowane jest do studentów poznańskich uczelni, którzy chcą odbyć staż w firmie mającej siedzibę, oddział lub biuro w Poznaniu.

Głównym wymogiem programu stypendiów dla studentów przygotowujących się do podjęcia zatrudnienia w Poznaniu jest wspólne złożenie wniosku przez studenta oraz firmę, w której będzie realizował staż. Takie kryterium umożliwia sfinansowanie staży, które są dokładnie przemyślane zarówno przez pracodawcę, jak i stypendystę. Myślę, że właśnie dzięki temu, program stypendiów Miasta Poznania trafia do właściwych osób, które później z sukcesem realizują się zawodowo
Katarzyna Sobocińska, zastępczyni dyrektora Biura Obsługi Inwestorów, inicjatorka programu stypendia na staże

Staż trwa 6 miesięcy, a po nim firma zatrudnia stażystę na kolejne pół roku. Zatrudnienie może rozpocząć się w terminie 6 miesięcy od zakończenia stażu. Student otrzymuje jednorazowe stypendium w wysokości 6 tysięcy złotych brutto.

Nabór wniosków jest ciągły (trwa do wyczerpania puli w budżecie, ostateczny termin składania dokumentów upływa 31 października 2021 r.). Wnioski należy składać w Urzędzie Miasta Poznania, przy placu Kolegiackim 17 (z dopiskiem Biuro Obsługi Inwestorów). Szczegółowe informacje na temat naboru oraz dokumenty do pobrania znajdują się na stronie Inwestuj w Poznaniu.  

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA