Zdezelowany samochód i kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów na ulicach Poznania

Autor: A. Karczewska fot. KMP Poznań
REKLAMA

Lista nieprawidłowości i złamanych przepisów jest naprawdę długa - poznańscy policjanci zatrzymali do kontroli pojazd, który miał m.in. zdekompletowaną deskę rozdzielczą i niesprawne światła. Okazało się także, że kierujący ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Sytuacja miała miejsce we wtorek, 12 stycznia. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Poznań patrolując ul. Przepadek zauważyli samochód, który już na pierwszy rzut oka nie spełniał wymogów technicznych do poruszania się po drogach. Okazało się jednak, że w tym przypadku wnętrze skrywało jeszcze więcej.

Deska rozdzielcza z kontrolkami i wskaźnikami była zdekompletowana. Wszystkie światła w pojeździe były niesprawne, a pojazd nie miał ważnych badań technicznych co najmniej od roku. Kierujący zapewniał funkcjonariuszy, że właśnie jest w drodze do elektryka, który miał usunąć wszelkie usterki.

To jednak nie koniec problemów. Okazało się, że 36-letni kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ zostały mu one odebrane przez sąd dwa lata temu. Oznacza to, że złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, zakazując dalszej jazdy. Mężczyzna otrzymał także mandat za zły stan techniczny, natomiast w związku ze złamaniem zakazu prowadzenia pojazdów, sprawa zostanie skierowana do sądu. Mężczyźnie grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA