Sytuacja na drogach po opadach śniegu

Autor: Codzienny Poznań AK fot. ZDM
REKLAMA

Sytuacja na drogach Poznania i okolic powoli się poprawia. Obecnie na głównych drogach w większości nie ma już błota pośniegowego.

Jak informuje ZDM, w środę, po godzinie 20:00, gdy rozpoczęły się kolejne intensywne opady śniegu, na ulice Poznania wyjechały pługoposypywarki, których zadaniem było zmniejszenie negatywnych skutków zimowej aury pogodowej.

Odśnieżano - i nadal są odśnieżane - jezdnie, chodniki i drogi rowerowej. Wielu rowerzystów zwraca jednak uwagę, że w wielu miejscach te ostatnie zostały potraktowane bardzo łagodnie przez drogowców i nadal są pokryte niebezpiecznym, śliskim błotem pośniegowym, choć ścieżki dla pieszych oraz jezdnie są zadbane.

W godzinach wczesnoporannych trudne warunki panowały nie tylko na miejskich czy osiedlowych drogach, ale także na trasach szybkiego ruchu, a nawet fragmentach autostrady A2. Obecnie jezdnie są już czarne i odśnieżone.

Użytkownicy dróg powinni jednak pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności zwłaszcza na wiaduktach, mostach i terenach przy zbiornikach wodnych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA