Nowe parkomaty odsłonięte, a okolica... zaśmiecona

Autor: A. Karczewska fot. Rada Osiedla św. Łazarz, Artur Gajowniczek/Nieformalna Grupa Łazarska
REKLAMA

Montowane od jesieni nowe parkomaty na Wildzie i Łazarzu do tej pory były osłonięte kartonami z przyklejoną informacją o uruchamianiu Strefy Płatnego Parkowania od 2 lutego. W ostatnim czasie rozpoczęło się uruchamianie urządzeń. Okazuje się jednak, że to bardzo... śmiecące zajęcie.

Na problem zwrócili uwagę sami mieszkańcy w jednym z postów na grupie na Facebooku. Na zamieszczonych zdjęciach widać kartony, którymi owinięte były parkomaty, leżące wokół śmietników lub samych parkomatów. Szybko okazało się, że podobne widoki można zauważyć niemal na wszystkich ulicach, na których montowano urządzenia.

Sprawą zajęła się Rada Osiedla św. Łazarz, która także zauważyła problem i zgłosiła się w tej kwestii do ZDM. Dzięki szybkim działaniom obu grup, osiedlowi radni zostali poinformowani przez ZDM, że jeszcze dziś kartony znikną z ulic.

Interwencja przebiegła szybko, dzięki zaangażowaniu zarówno mieszkańców i miejscowych radnych jak i szybkiej reakcji ZDM. Pozostaje jednak pytanie, czy osoby uruchamiające urządzenia, nie mogły pomyśleć o odpowiednim składowaniu odpadów od razu, by interwencja nie była w ogóle potrzebna.

Rada Osiedla św. Łazarz prosi, by zgłaszać wszelkie przypadki zauważenia kartonów jutro lub w kolejnych dniach.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA