Gminy pomogą w dotarciu do punktów szczepień osobom z trudnościami w poruszaniu się

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Osoby z niepełnosprawnościami oraz mające problemy z dotarciem do punktu szczepień przeciw Sars-CoV-2 będą miały możliwość skorzystania z darmowego transportu zorganizowanego przez wielkopolskie gminy.

W piątek, 15 stycznia, rozpocznie się proces składania deklaracji oraz zapisów na szczepienia przeciw Sars-CoV-2. W pierwszej kolejności umawiani będą seniorzy powyżej 80. roku życia, następnie, od 22 stycznia, na termin będą zapisywać się osoby powyżej 70. roku życia, a od 25 stycznia - powyżej 60. roku życia.

Jak wyjaśnia Urząd Wojewódzki, osoby z niepełnosprawnościami oraz mające problem z dotarciem do punktów szczepień, będą mogły skorzystać z dowozu organizowanego przez gminy, które będą organizować transport w ramach realizacji własnych działań.

Dojazd będzie organizowany przy zaangażowaniu jednostek OSP lub PSP. Transport będzie refinansowany w 80% ze środków Urzędu Wojewódzkiego. Specjalna infolinia, pod którą będzie organizowany i koordynowany transport, będzie uruchomiona 15 stycznia.

Jednocześnie, wicewojewoda Aneta Niestrawska powołała pełnomocnika ds. szczepień. Został nim dyrektor wydziału polityki społecznej WUW Łukasz Krysztofiak, który będzie odpowiedzialny za koordynację w sprawie szczepień w kwestiach informacyjnych i organizacyjnych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA