Punkt szczepień w szpitalu tymczasowym będzie szczepił nawet tysiąc osób dziennie

Autor: A. Karczewska fot. x-news
REKLAMA

Nie 500, a nawet 1000 osób dziennie może być szczepionych w punkcie szczepień na terenie szpitala tymczasowego na MTP w Poznaniu. Oznacza to, że do końca tygodnia zostanie zaszczepionych ponad 4 tysiące osób, czyli dwa razy więcej, niż planowano.

Punkt szczepień powstał w ramach szpitala tymczasowego, który wybudowano na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pieczę sprawuje nad nim Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, a szczepienia ruszyły w poniedziałek, 11 stycznia.

Początkowo planowano, że dziennie wykonywanych będzie ok. 500 szczepień, licząc, że w pierwszym tygodniu szczepionka zostanie podana ponad 2,5 tys. osób. Okazuje się jednak, że od jutra będzie możliwe szczepienie nawet około tysiąca osób dziennie. Oznacza to, że tylko w tym tygodniu zaszczepionych zostanie 4300 chętnych.

Obecnie na liście oczekujących jest ok. 5-6 tysięcy osób. To pracownicy Uniwersytetu Medycznego i jego szpitali oraz studenci, a także medycy z innych placówek.

Jak przyznał dyrektor Szpitala Klinicznego, Szczepan Cofta, początkowo zamówienia na szczepionki do Agencji Rezerw Materiałowych składano raz w tygodniu. Obecnie zamówienia możliwe są trzy razy w tygodniu, a w razie bardzo pilnej potrzeby, nawet z dnia na dzień.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA