Prawie 160 zarzutów za oszustwo usłyszała... odbywając wyrok za inne oszustwo

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Niemal 160 zarzutów oszustwa usłyszała 26-letnia mieszkanka Gniezna, która… już odbywa karę pozbawienia wolności za inne oszustwa. Poszkodowani przez nią są w całej Polsce.

Policja z Gniezna rozpoczęła prace nad sprawą w lutym 2020 roku, kiedy to do funkcjonariuszy zaczęły spływać zawiadomienia o oszustwach. Poszkodowani znajdowali się na terenie całej Polski i zgłaszali się do swoich jednostek.

Jak wynika z ustaleń śledczych, 26-letnia mieszkanka Gniezna oferowała w internecie odzież i obuwie dziecięce po atrakcyjnych cenach. Kupujący z reguły nie otrzymywali jednak zakupionego towaru pomimo uiszczenia opłat.

Policjanci gromadzili materiał dowodowy w sprawie, zbierając informacje o kolejnych poszkodowanych. Łącznie, obecnie jest to już 158 osób z różnych regionów Polski.

Gdy przyszedł czas postawienia zarzutów podejrzanej, okazało się, że obecnie odbywa ona karę pozbawienia wolności w związku z innym oszustwem. Kobiecie przedstawiono 158 nowych zarzutów oszustwa, jednak policja cały czas ustala kolejnych poszkodowanych, dlatego mogą pojawić się kolejne zarzuty.

Za zarzucane kobiecie czyny grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA