"Sprawna organizacja, wszystko dobrze przygotowane" - jak przebiegają szczepienia na MTP?

Autor: Codzienny Poznań x-news
REKLAMA

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich ruszył punkt masowych szczepień. Pacjenci przychodzą na umówioną wcześniej godzinę, więc jest sprawnie i bez tłumów. - W tym tygodniu będzie zaszczepionych łącznie ponad trzy tysiące osób – zapowiedział rzecznik Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego. Punkt będzie działał również w najbliższą sobotę.

Niektórzy z zaszczepionych narzekali, że tak późno przyszła kolej na ich szczepienie. - Ale lepiej późno, niż wcale – oceniła jedna z nich.

Inni podkreślali jednak rolę szczepień i chwalili organizację procesu. Jeden z zaszczepionych podkreślił, jak ważne jest szczepienie i fakt, że potencjalne powikłania po COVID-19 są zdecydowanie bardziej niebezpieczne niż możliwe powikłania po szczepieniu.

Poznańska placówka pozostała "szpitalem pasywnym", do tej pory nie przyjęto tam żadnych chorych, ale przygotowana infrastruktura pomogła zorganizować punkt, gdzie w najbliższych dniach zaszczepi się kilka tysięcy chętnych.

W pawilonie Międzynarodowych Targów Poznańskich 5A stoi obecnie siedem gabinetów, które zajmują lekarze kwalifikujący do szczepień. Po krótkiej rozmowie z pacjentem kierują go kolejnego boksu, gdzie pielęgniarka podaje przygotowaną dawkę szczepionki. Wszystko trwa zaledwie kilka minut. Po zastrzyku wolontariusze kierują pacjentów do poczekalni. Jeśli po upływie 15 minut nie dzieje się nic niepokojącego, zaszczepieni mogą wracać do domu.

Szczepienia kadry medycznej w Polsce prowadzone są w pięciu szpitalach tymczasowych: w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i w Katowicach.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA