Testy przesiewowe nauczycieli i pracowników szkół - w Wielkopolsce prawie 60% chętnych spośród uprawnionych

Autor: A. Karczewska fot. H. Dymalski vid. x-news
REKLAMA

W całym kraju rozpoczyna się dziś przesiewowe testowanie na obecność w organizmie Sars-CoV-2 nauczycieli klas 1-3 szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych, a także pracowników administracyjnych placówek. Testy są dobrowolne, a w Wielkopolsce zadklaracje o przystąpieniu do nich złożyło prawie 60% uprawnionych.

Przesiewowe testy potrwają od 11 do 15 stycznia. Skierowane są do nauczycieli klas 1-3 szkół podstawowych, szkół specjalnych oraz do niepedagogicznych pracowników szkoły, w tym personelu pomocniczego, technicznego, administracyjnego, sprzątającego i wykonującego prace techniczne i naprawcze w placówkach.

Deklaracje o chęci przystąpienia do testu składano poprzez szkoły, które przesyłały dane do kuratoriów oraz wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych.

W całej Polsce chęć udziału w testach zadeklarowało ok. 165 tysięcy osób. W Wielkopolsce zgłosiło się łącznie 12,5 tysiąca chętnych, w tym 9573 nauczycieli, czyli ok. 57,5% pedagogów klas 1-3, a także 6125 pracowników administracji i obsługi szkół, czyli 57,3 proc. pracowników niepedagogicznych.

Wszyscy otrzymują informację o dacie, godzinie i miejscu pobrania wymazu do testów. W Wielkopolsce dostępnych jest 35 punktów wymazowych do akcji. Co ważne, osoby, które nie złożyły wcześniej deklaracji, a będą chciały skorzystać z akcji, będą mogły to zrobić po wcześniejszym umówieniu się.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA