Na MTP ruszył największy w Polsce punkt szczepień przeciw Sars-CoV-2

Autor: A. Karczewska fot. materiały prasowe
REKLAMA

W szpitalu tymczasowym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich swoją działalność rozpoczął dziś punkt szczepień przeciw COVID-19. Dziennie szczepionych może tam być kilkaset osób.

Szpital tymczasowy na MTP na razie nie został jeszcze uruchomiony i nie pojawił się na nim pierwszy pacjent. Placówka jest utrzymywana w gotowości, by móc zostać wykorzystana w przypadku zwiększenia liczby zakażeń podczas spodziewanej trzeciej fali pandemii. Ma odciążyć przede wszystkim szpitale powiatowe.

By wykorzystać stworzoną infrastrukturę, podjęto decyzję o uruchomieniu na Targach punktu szczepień. Punkt zorganizowano w pawilonie 5A, z wejściem bramą numer 2 od strony ul. Śniadeckich.

To największy do tej pory punkt szczepień w Polsce. Znajduje się tam siedem stanowisk rejestracyjno-kwalifikacyjnych, 6 stanowisk pielęgniarskich, gdzie wykonywane są szczepienia oraz sala obserwacyjna.

Dziś uruchomiono 300 osób, a dziennie planowane są szczepienia dla ponad 500 osób. Jeszcze w tym tygodniu Szpital Kliniczny, który sprawuje pieczę nad szpitalem tymczasowym, a tym samym nad punktem, chce zrealizować ponad 2500 szczepień.

W pierwszej kolejności szczepionki obejmują pracowników zewnętrznych placówek ochrony zdrowia, które zgłosiły chęć zaszczepienia się w Szpitalu Klinicznym, pracowników Uniwersytetu Medycznego oraz studentów.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA