Koszykarki Enea AZS Poznań z kolejnym zwycięstwem

Koszykarki Enea AZS Poznań wygrały kolejne spotkanie w ramach Energa Basket Ligi Kobiet. W 14. kolejce na własnym boisku pokonały DGT AZS Politechnika Gdańska.

Choć jako pierwsze na prowadzenie wyszły zawodniczki drużyny gości, to poznanianki szybko przypomniały sobie, że trzeba zdobywać punkty. Szczególnie dużą skutecznością wykazywała się Tiffany Brown, dzięki której na minutę przed końcem pierwszej kwarty AZS Poznań prowadziło już 12 punktami. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 22:12 dla gospodyń.

Druga kwarta rozpoczęła się nietypowo, ponieważ przez ponad cztery pierwsze minuty odnotowano jedynie dwa celne trafienia. Dopiero po kilku minutach obie drużyny zwiększyły skuteczność. Początkowo drużyna ze stolicy Wielkopolski utrzymywała bezpieczną przewagę, jednak ostatecznie gościom udało się zbliżyć na 7 punktów. Ostatecznie ta część spotkania skończyła się wynikiem 18:16 dla poznanianek, które w całym spotkaniu miały 12 “oczek” przewagi.

Po powrocie na boisko po przerwie obie drużyny grały bardzo nerwowo, popełniając serię błędów. Słaby, ale zbliżony poziom gry odzwierciedlił także wynik, jakim zakończyła się trzecia kwarta, czyli 10:10.

Końcówka spotkania wyglądała w wykonaniu poznanianek nieco lepiej, choć zawodniczki z Gdańska robiły wszystko, by odrobić straty. Ostatecznie ta część zakończyła się wynikiem 18:17 dla gospodyń, co dało im wygraną w całym meczu 14. kolejki 68:55.