Wandale zniszczyli ule zabijając tysiące pszczół. Internauci zorganizowali zbiórkę, dzięki której powstaną nowe pasieki

Autor: Codzienny Poznań x-news
REKLAMA

Kazimierz Zasada z Jastrowia w Wielkopolsce od prawie 20 lat prowadzi małą, amatorską pasiekę w pobliżu tamtejszych ogródków działkowych. Do tej pory owady nikomu nie zawadzały. Kilka dni temu ktoś jednak zdewastował pasiekę i skazał na śmierć tysiące pszczół. Rodzina pszczelarza podejrzewa, że pasiekę zniszczyli wandale w sylwestrową noc.

Jak to wszystko zobaczyłem, to oparłem się o słup i zacząłem płakać. No nic nie mogłem. Dla mnie to było barbarzyństwo. Na ziemi leżały tysiące pszczół. Jedne zamarznięte, inne jeszcze próbowały się ruszyć. A ja byłem bezsilny. Oparłem się o płot i zaczęło mnie boleć serce
– relacjonuje Kazimierz Zasada
O sprawie poinformowano policję, która prowadzi postępowanie w sprawie zniszczenia mienia. Policjanci pojawili się na miejscu 2 stycznia, a dwa dni później pan Kazimierz złożył wyjaśnienia.

Straty oszacowano na blisko 5 tys. zł. Za namową oburzonych tym aktem wandalizmu internautów rodzina zaczęła zbiórkę pieniędzy na odbudowę pasieki. Udało się zebrać już blisko 30 tys.

Okazuje się, że pomogą Państwo nie tylko w odbudowaniu zniszczonej pasieki, ale i przyczynią się do powstania kilku nowych pszczelich rodzin. Oprócz tego powstaną ule edukacyjne, które będą wykorzystywane do prezentacji w przedszkolach i szkołach, w celu budowania świadomości wśród najmłodszych”, napisano na stronie zbiórki.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA