„Książka dla Seniora” – czyli świąteczna akcja 12 WBOT i Stowarzyszenia Lednica 2000

Autor: Anna Jasińska-Pawlikowska fot. 12.WBOT
REKLAMA

Do wielkopolskich seniorów, mieszkających w DPS-ach i placówkach opiekuńczych, trafi blisko 11 tys. książek. To świąteczny prezent od Stowarzyszenia Lednica 2000. Akcję wspierają żołnierze 124 batalionu lekkiej piechoty, który wchodzi w skład wielkopolskiej „Dwunastki”.

„Książka dla Seniora” to efekt kolejnej, owocnej współpracy terytorialsów z wolontariuszami Lednicy. Prezenty dla pensjonariuszy przekazał o. Wojciech Surówka – duszpasterz Wspólnoty Lednica 2000.
Chcieliśmy sprawić przyjemność seniorom, którzy przebywają w Domach Pomocy Społecznej i innych, wielkopolskich placówkach opiekuńczo-medycznych. Święta Bożego Narodzenia to czas, który każdy powinien przeżyć z radością w sercu. Wraz ze Stowarzyszeniem Lednica 2000 wpadliśmy na pomysł, by obdarować osoby starsze książkami, które zgromadziliśmy w magazynie. W kolportażu pomogli nam żołnierze ze 124 blp w Śremie
– mówi o. Wojciech Surówka, duszpasterz Wspólnoty Lednica 2000

"Chętnie zaangażowaliśmy się w tę akcję. Seniorzy są dla nas – żołnierzy bardzo ważni. W czasach pandemii i specyficznych w tym roku świąt, zależy nam, by wywołać uśmiech na ich twarzach.. Książek jest mnóstwo, bo aż 11tys., ale do Wigilii dostarczymy wszystkie komplety"tłumaczy ppłk Tomasz Woźniak, dowódca 124 batalionu lekkiej piechoty w Śremie.
Żołnierze utworzyli zespół, który posortował komplety oraz spakował prezenty. W kolejnym etapie żołnierze nawiązali kontakt z wielkopolskimi placówkami, by przekazać wiadomość, że niedługo dotrze do nich Gwiazdor. Akcja podzielona jest na kilka etapów. Przed Wigilią, prezenty dotrą do ponad 30 ośrodków znajdujących się w stałym rejonie odpowiedzialności (SRO) śremskiego batalionu.
REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA