Przedstawiciele branży targowej protestowali na autostradzie A2

Autor: Codzienny Poznań x-news
REKLAMA

Są pominięci i mówią o dziurawej tarczy branżowej - to przedstawiciele firm, które rządowej pomocy nie otrzymają. Na autostradzie A2 protestowali przedstawiciele branży targowej.

- Jedyna pomoc jaka do nas trafiła to pomoc związana z tarczą PFR. To rzeczywiście pomogło, ale to jest kwestia 3 miesięcy. Pozostałe miesiące wszyscy przeznaczamy pieniądze z własnej kieszeni. Ludzie wyprzedają maszyny, samochody – opowiada Krzysztof Szofer z Komitetu Obrony Branży Targowej.

- 


Ja akurat jestem przedstawicielem jednej z większych firm w okolicy. Zatrudnialiśmy ok. 200 ludzi, teraz 40. Walczymy by już nikogo nie zwalniać – podkreślił Tomasz Stachowiak, przedstawiciel branży wystawienniczej.

Akcja protestacyjna rozpoczęła się około południa. Kolumna około 100 pojazdów porusza się z niewielką prędkością w kierunku Wrześni, następnie po zawróceniu na węźle Września w kierunku Poznania. Uczestnicy protestu za przejazd płatnym odcinkiem uiszczają opłatę groszami, co znacznie wydłuża czas oczekiwania w punktach poboru opłat.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA