Zawodniczki Enea AZS Poznań pewnie pokonały Energę Toruń

W ramach meczu 12. kolejki Basket Ligi Kobiet, zawodniczki Enea AZS Poznań pewnie wygrały z Energą Toruń na własnym boisku, uzyskując prawie 20 punktów więcej od rywalek.

Poznanianki mocno zaczęły grę i od pierwszych minut narzuciły wysoki poziom spotkania, niemal nie dopuszczając rywalek do głosu. Wystarczyło zaledwie 6 minut, by Enea AZS Poznań prowadziło 21:7. Ostatecznie, pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 23:14.

Druga kwarta była kolejnym popisem dobrej gry gospodyń, które pewnie wygrały 21:9.

Druga połowa meczu przyniosła “przebudzenie” zawodniczek z Torunia, które zdołały wygrać dwie ostatnie kwarty 16:18 i 22:23, jednak wypracowana w pierwszej połowie przewaga poznanianek ostatecznie dała wynik 82:64.