Poznań Silent Night 2020 w nietypowej formie

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

To już tradycja, że kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia na poznańskim Starym Rynku rozbrzmiewa najstarsza i najpopularniejsza kolęda - "Cicha Noc" - w różnych językach. W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, nie ma możliwości zorganizowania wydarzenia w dobrze znany wszystkim sposób. Organizatorzy nie chcą jednak rezygnować z tej tradycji, dlatego tegoroczna edycja Poznań Silent Night odbędzie się w wersji online.

Co roku przed świętami Bożego Narodzenia przed poznańskim Ratuszem na Starym Rynku odbywa się tradycyjne Poznań Silent Night. To wydarzenie, podczas którego mieszkańcy Poznania, zarówno Polacy jak i obcokrajowcy, spotykają się, by wspólnie zaśpiewać najbardziej znaną kolędę "Cicha Noc" w różnych językach.

Kolędę przetłumaczono na ponad 300 języków i dialektów, a co roku w stolicy Wielkopolski wybrzmiewa ona w kilku z nich.

To okazja, by lepiej poznać różnych mieszkańców Poznania i zbudować poczucie wspólnoty, bez względu na pochodzenie i język ojczysty. Co roku wydarzenie przyciąga tłum mieszkańców, którzy w świątecznej atmosferze i przy iluminacjach budują wspólne poczucie rodzinnego domu. Nie brakuje życzeń i świątecznych przysmaków.

Z uwagi na obecną sytuację tegoroczna edycja Poznań Silent Night nie może odbyć się w tradycyjnej formie. Organizatorzy nie zamierzają jednak całkowicie rezygnować z wydarzenia.

Szósta edycja odbędzie się w wersji online. Fundacja Flow Art oraz Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej zadbali o to, aby można poczuć świąteczny nastrój - nawet, jeśli jest on budowany przez ekran komputera.

Świąteczne nagranie kolędy "Cicha Noc" będzie można zobaczyć na Facebooku Miasta Poznania i Portalu Poznan.pl oraz miejskim kanale na YouTube.  Premiera filmu już dziś, 18 grudnia, o godzinie 18:00.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA