Poznańscy seniorzy zainspirują rówieśników w innych miastach?

Autor: Codzienny Poznań x-news
REKLAMA

W poznańskim szpitalu ruszyła inicjatywa, by seniorzy zaangażowani wcześniej w akcję „Senior maluszka tuli” - która miała na celu opiekę nad noworodkami, a została przerwana przez pandemię koronawirusa - zaangażowali się w inny projekt i przygotowywali świąteczne upominki dla noworodków. Pierwsza partia prezentów trafiła na szpitalny oddział z okazji mikołajek, następna przewidziana jest na okres świąt. Seniorzy przygotowują m.in. wełniane skarpetki oraz inne podarunki. Współorganizatorka akcji liczy, że poznańscy seniorzy zainspirują do tego samego swoich rówieśników w innych miastach.

- Wpadliśmy na pomysł, że może seniorzy zrobią jakieś prezenty dla maluszków z okazji mikołajek i Bożego Narodzenia – wyjaśniła dr Liliana Żak, kierownik oddziału noworodkowego w szpitalu im. Raszei.

- Szpital co roku stara się organizować jakieś upominki dla dzieci, które rodzą się w okolicy Bożego Narodzenia – dodała Ewa Morawska, wolontariusza biorąca udział w akcji.

- Mamy nadzieję, że projekt rozszerzy się na całą Polskę i inne szpitale też będą chciały sprawić, by seniorzy mogli swoją miłością wspierać oddziały - deklaruje Barbara Grochal, współorganizatorka akcji "Senior maluszka tuli".

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA