Zaawansowane prace przy budowie trasy na Naramowice. Pierwsze kursy już za kilka miesięcy

Autor: Codzienny Poznań AK fot./vid. PIM
REKLAMA

Rozpoczęte pół roku temu prace zasadnicze przy budowie trasy tramwajowej na Naramowice są już w zaawansowanym etapie, a elementy torowiska widać na znacznej jej części. Już za kilka miesięcy pasażerowie będą mogli korzystać z pierwszego odcinka.

W pierwszej kolejności udostępniona zostanie trasa z Wilczaka do ul. Włodarskiej. To właśnie tam widać już elementy torowiska na niemal całym odcinku. Wyjątkami są skrzyżowania i tymczasowe przejazdy dla mieszkańców, gdzie jeszcze nie zamontowano torowiska. Prace zaplanowano tak, by zminimalizować utrudnienia dla okolicznych mieszkańców oraz kierowców. Ta część trasy tramwajowej ma zostać otwarta na wiosnę 2021 roku.

Jednocześnie na odcinku od ul. Serbskiej do ul. Włodarskiej ułożono już pierwszą warstwę nowej nawierzchni jezdni. Część nowej jezdni jest już gotowa także między ul. Włodarską i Lechicką.

Z kolei w rejonie skrzyżowania ul. Słowiańskiej, Naramowickiej, Wilczak i Szelągowskiej trwa łączenie obecnej trasy z nowym torowiskiem w parku Kosynierów, gdzie dwa miesiące temu zamontowano specjalne elementy konstrukcyjne. Wzdłuż parku gotowe są także krawężniki dla powstającej jezdni.

Zaawansowane prace prowadzone są także na skrzyżowaniu ul. Lechickiej i Naramowickiej, które zgodnie z planem, ma stać się dwupoziomowe. Tramwaje będą przejeżdżać tam nad jezdnią, dzięki czemu nie będzie się krzyżować ruch tramwajowy z kołowym. Obecnie trwa podnoszenie terenu przy budowie łącznicy węzła.

W północno-wschodniej części skrzyżowania trwają z kolei prace brukarskie i widać także kształt ronda.

W rejonie ul. Murawa można zauważyć prace przy sieciach uzbrojenia podziemnego, a na odcinku od ul. Lechickiej do ul. Sarmackiej wykonywane jest tzw. korytowanie, czyli formowanie miejsca pod budowę nowego torowiska.

Od ul. Sarmackiej do ul. Łużyckiej, ułożony został już tor w kierunku centrum i trwają prace nad układem drogowym. Postęp robót jest również dobrze widoczny na ostatnim odcinku, pomiędzy ul. Jasna Rola i ul. Błażeja. Budowane są tam sieci podziemne i trwa korytowanie pod torowisko.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA