Błyskawice na koszach na śmieci w Parku Wilsona. Straty na kilka tysięcy złotych

Autor: A. Karczewska fot. Palmiarnia Poznańska
REKLAMA

W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej można zauważyć charakterystyczną czerwoną błyskawicę, która stała się symbolem Strajku Kobiet. Nie zawsze jednak jest ona umieszczana zgodnie z prawem, a malunki stają się aktami wandalizmu. Przekazała się o tym m.in. Palmiarnia Poznańska.

Na koszach na śmieci w Parku Wilsona, którym zarządza Palmiarnia Poznańska, wymalowano czerwone błyskawice - charakterystyczny symbol Strajku Kobiet. Jak przyznaje palmiarnia, takie zachowanie to nic innego jak akt wandalizmu, który jest wykroczeniem.

Park jest miejscem odpoczynku i relaksu i jak zaznaczają przedstawiciele zarządcy terenu, bez względu na powody zachowania, malowanie czegokolwiek na infrastrukturze parkowej jest traktowane jako niszczenie mienia.

Koszty usunięcia malunków i przywrócenia pierwotnego wyglądu koszy wyceniono na około 7 tysięcy złotych. Jeśli nie uda się odnaleźć sprawcy lub sprawców, to koszt usunięcia malunków i przywrócenia pierwotnego wyglądu koszy zostanie pokryty ze środków Palmiarni, czyli budżetu miejskiego.

Palmiarnia informuje, że sprawę zgłoszono na Policję - podobnie jak inne podobne akty wandalizmu polegające na umieszczeniu napisów czy malunków na infrastrukturze parkowej, a te zdarzają się regularnie.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA