Lidia Dudziak odwołana z funkcji przewodniczącej komisji

Autor: A. Karczewska fot. BIP
REKLAMA

Radna Lidia Dudziak została dziś odwołana z funkcji przewodniczącej Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki. To efekt głównie jednego z wpisów radnej dotyczącego zachowań uczestników Strajku Kobiet, w którym określiła ich jako "zwyrodniałą swołocz opętana przez diabła".

Wniosek o odwołanie radnej z funkcji przewodniczącej złożyli radni Koalicji Obywatelskiej po wpisie zamieszczonym na profilu radnej w mediach społecznościowych dotyczącym uczestnikó Strajku Kobiet. Lidia Dudziak napisała wówczas, że "To jest zwyrodniała swołocz opętana przez diabła".

Podczas dzisiejszego posiedzenia komisji radny Bartłomiej Ignaszewski twierdził, że nie jest to jedyny, ale jeden z powodów wniosku o odwołanie. Wskazał na negatywne odczucia "co do prowadzenia posiedzeń przez przewodniczącą i sprawowania tej funkcji". Sam wpis o swołoczy miał być jedynie "impulsem przelewającym czarę goryczy".

Sama przewodnicząca podkreśiła, że była to jej prywatna wypowiedź zamieszczona na prywatnym profilu. Zaznaczył także, że dotyczyła konkretnej sytuacji, czyli wejścia uczestników protestów do kościoła w trakcie trwania mszy świętej. Zaapelowała także o ocenę jej pracy w zakresie działań na rzecz sportu, a nie jednej wypowiedzi.

Z argumentacją wnioskodawców nie zgodzili się także radni Prawa i Sprawiedliwości. Mateusz Rozmiarek przyznał, że klub nie zgadza się ze stwierdzeniem o złym prowadzeniu komisji przez Lidię Dudziak. Dodał także, że osobiście uważa ją za najlepszą przewodniczącą tej komisji od początku istnienia samorządu.

O rozwinięcie argumentacji wnioskodawców poprosiła także  Halina Owsianna z klubu Wspólny Poznań, ponieważ także nie zgadza się ze stwierdzeniem o złym pełnieniu roli przewodniczącej. Bartłomiej Ignaszewski wskazał w odpowiedzi m.in. na fakt, że jako przewodnicząca radna pełni także funkcję reprezentacyjną, a bywając na wydarzeniach sportowych zdaniem radnych, przewodnicząca traktuje je bardziej jak "spotkania towarzyskie", a nie reprezentacyjne. Przypomniał także decyzję o przesunięciu wołaną komisję na inny termin, co zdaniem radnego nie było zgodne z regulaminem. 

Halina Owsianna zaapelowała do członków Komisji o wstrzymanie się z decyzją przypominając m.in., że niedawno powstał nowy klub - Wspólny Poznań - dlatego komisje powinny zostać ustalone na nowo.

Ostatecznie jednak wniosek został poddany pod głosowanie. Radni Koalicji Obywatelskiej zagłosowali za odwołaniem, a przedstawiciele PiS i Wspólnego Poznania przeciw. Ostatecznie jednak wynik (9:7) oznaczał odwołanie Lidii Dudziak z funkcji przewodniczącej. Nowa osoba na to stanowisko nie została wybrana.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA