Enea AZS Poznań przegrały na własnym boisku z PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.

Choć emocji i zaciętej gry nie brakowało, to zawodniczki Enea AZS Poznań uległy zrużynie PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski w meczu 9. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet.

Mimo dobrego poziomu poznańskiej drużyny to rywalki były faworytem w sobotnim spotkaniu Basket Ligi Kobiet, które odbyło się w Poznaniu.

Trener gorzowianek jeszcze przed meczem przyznał, że mecze z Enea AZS Poznań nigdy nie należą do najłatwiejszych, szczególnie, gdy zawodniczki grają na własnym boisku. Od paru sezonów to właśnie drużyna z Gorzowa jest jednak zwycięską i nie inaczej było wczoraj.

Mimo, że gra była zacięta to oba zespoły popełniały błędy, co wpływało na nerwową atmosferę w obu sztabach szkoleniowych, a także na samym boisku.

Zarówno poznianiankom jak i gorzowiankom brakowało skuteczności w ataku. Koszykarki AZS zaprezentowały się lepiej w drugiej połowie meczu, szczególnie w trzeciej kwarcie, którą zdecydowanie wygrały (21:14). Było to jednak za mało, by móc zdobyć punkty w spotkaniu.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 56:62 (14:16, 10:17, 21:14, 11:15).