Ulica Dworcowa regularnie kontrolowana przez strażników miejskich. Za co wystawiane są mandaty?

Autor: A. Karczewska fot. straż miejska
REKLAMA

Poznańscy strażnicy miejscy prowadzą regularne kontrole na ul. Dworcowej. Bliskość dworca i węzeł przesiadkowy sprawiają, że... funkcjonariusze nie mogą narzekać na brak interwencji.

Ulica Dworcowa, tuż przy dworcu PKP, PKS, Galerii Avenida i Międzynarodowych Targach Poznańskich to teren, który regularnie jest patrolowany przez służby - policję, straż miejską, straż graniczną czy straż ochrony kolei.

Strażnicy miejscy tylko w październiku nałożyli tam 252 mandaty na osoby, które dopuściły się wykroczenia.

Najczęściej dotyczy to zakazu palenia tytoniu na przystankach, nieprawidłowe parkowanie pojazdów, łamanie zakazu zatrzymywania się czy spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Regularnie są również przeprowadzane kontrole przewoźników takich jak taksówki czy Uber - głównie pod kątem legalności wykonywanych usług.

W ostatnich miesiącach, wsród sytuacji, na które funkcjonariusze zwracają uwagę jest także przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego przez osoby, które przebywają w tym rejonie. Szczególnie kontrolowane jest zakrywanie nosa i ust oraz zachowanie dystansu społecznego.

Kontrole są często wspierane przez operatorów monitoringu miejskiego, którzy śledzą sytuację wokół dworca przez kamery i informują odpowiednie służby w razie konieczności podjęcia interwencji.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA