Protestujący mogą korzystać z bezpłatnej pomocy prawnej w Poznaniu

Autor: A. Karczewska fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Uczestnicy protestów, także tych ostatnich, związanych z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego prawa do przerwania ciąży, mogą korzystać z bezpłatnej pomocy prawnej w Poznaniu.

Protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego trwają od 22 października i obecnie frekwencja jest niższa niż na początku, to na razie nic nie wskazuje na to, by miały zakończyć się w najbliższym czasie. Część uczestników ma w związku z protestami problemy, które wymagają konsultacji prawnej. To m.in. osoby zatrzymane lub ukarane mandatem, a także poszkodowane podczas interwencji policji.

Poznańska radna Monika Denelska zwróciła się do prezydenta z interpelacją o możliwość udzielenia przez Poznań pomocy prawnej dla protestujących mieszkańców Poznania.

Odpowiedzi udzielił zastępca prezydenta, Bartosz Guss. Jak wskazał, każdy z protestujących może korzystać z istniejących form pomocy prawnej w mieście. W Poznaniu dostępne są: nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatna edukacja prawca.

Obecnie w Poznaniu działa 21 punktów, w których zarówno adwokaci jak i radcy prawni udzielają porad.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju od początku listopada dyżury odbywają się w formie zdalnej. Chcąc skorzystać z porad prawnych lub obywatelskich należy umówić termin wizyty przez Call Center pod nr 616 463 344 (od poniedziałku do piątku od godz. 7.30 do 20.00).

Informacje dotyczące możliwości uzyskania bezpłatnej pomocy prawnej dostępne są równieżna stronie internetowej Urzędu Miasta Poznania w specjalnej zakładce.

Warunkiem udzielenia porady jest złożenie ustnego oświadczenia przez osobę zainteresowaną otrzymaniem porady, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA