Waterpolo Poznań w Grupie Mistrzowskiej Ekstraklasy

Drużyna Box Logistics Waterpolo Poznań awansowała w weekend do Grupy Mistrzowskiej Waterpolo Poznań, w której zagrają cztery najlepsze drużyny Ekstraklasy. Na Termach Maltańskich pewnie pokonała KSZO Ostrowiec Święttokrzyski.

Poznańska drużyna od lat jest w czołówce polskich ekip waterpolo i nie inaczej jest także i w tym roku. W weekend na Termach Maltańskich poznaniacy udowodnili, że należą do najlepszych w Ekstraklasie.

Podczas sobotniego i niedzielnego meczu z KSZO, Waterpolo Poznań kontrolowało przebieg spotkania. W sobotę szybko udało się wypracować wygodną przewagę, która powiększała się z każdą kolejną kwartą. Dzięki spokojnemu utrzymywaniu dystansu punktowego nad rywalem, poznaniakom udało się uzyskać satysfakcjonujący wynik, który jest odzwierciedleniem przebiegu meczu. Waterpolo Poznań wygrało go 15:4.

W niedzielę rywale stanęli do spotkania bardziej zmotywowani i z nową taktyką, co zdecydowanie podniosło poziom gry obu drużyn i poprzeczkę dla chcących wygrać gospodarzy.

Przez pierwsze dwie kwarty to KSZO prowadziło w Poznaniu. Dopiero w trzeciej kwarcie poznańska drużyna przejęła prowadzenie i nie oddała już go do końca spotkania, zwyciężając 14:8.

Pewne wygrane w dwumeczu dały poznaniakom awans do Grupy Mistrzowskiej Ekstraklasy w drugim etapie rozgrywek.

Ostatni dwumecz w tej fazie ekipa z Poznania rozegra za 4 tygodnie podczas meczu wyjazdowego z Łukosz WTS Polonia Bytom.