W weekend przeprowadzono pierwsze działania w ramach Akcji Zima na drogach Poznania

Autor: Codzienny Poznań AK fot. ZDM
REKLAMA

Temperatura powietrza jest coraz niższa, a przy gruncie pojawiły się już pierwsze przymrozki. Taka sytuacja sprawiła, że w weekend ZDM musiał przeprowadzić pierwsze "zimowe" interwencje związane z utrzymaniem dróg.

Opady deszczu, szron i mokra nawierzchnia w połączeniu z niską temperaturą powietrza mogą doprowadzić do powstania śliskiej warstwy nawierzchni jezdni, a tym samym do zagrożenia w ruchu drogowym.

Szczególnie należy uważać na mostach, wiaduktach i wzniesieniach.

By uniknąć niebezpiecznych sytuacji, w weekend ZDM przeprowadził pierwsze działania związane z zimowym utrzymaniem dróg. Prace wykonano m.in. na mostach: Uniwersyteckim, Dworcowym, Lecha, a także na wiaduktach nad PST. 

Podobne działania, z uwagi na sytuację na jezdni, przeprowadzono także na ulicach: Radojewo, św. Wawrzyńca, Bukowskiej, Czechosłowackiej, Wspólnej, Hetmańskiej oraz na węźle Kotowo.

W niektórych miejscach zastosowano sól zroszoną z uwagi na duży szron na jezdniach.

Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w sytuacji pogarszających się warunków do jazdy, a także o odpowiednie przygotowanie samochodu do zimowych tygodni.

Zgłoszenia dotyczące Akcji Zima są przyjmowane przez komórkę dyspozytorską całodobowo do 31 marca 2021 roku, w siedzibie ZDM, tel. 61 64 77 231 (każde zgłoszenie jest rejestrowane), mail: zima@zdm.poznan.pl.Zgłoszenia przyjmuje również miejska infolinia Poznań Kontakt pod nr tel. 61 646 33 44 od pon. do pt. w godz. 7.30-20.00.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA