Biblioteka Raczyńskich zachęca do wysyłania uwag dot. rozporządzenia o obostrzeniach

Autor: A. Karczewska fot. Radomil
REKLAMA

Zgodnie z projektem rozporządzenia przedstawionym w sobotę przez rząd, instytucje kultury pozostaną zamknięte niemal do końca roku. To pogorszy już i tak trudną sytuację placówek. Biblioteka Raczyńskich przypomina jednak o możliwości przesyłania opinii w konsultacjach dotyczących rozporządzenia, które mogą wpłynąć na zmianę założeń.

Instytucje kultury ponownie są zamknięte dla zwiedzających. Początkowo miało to potrwać do 29 listopada. W sobotę rząd ogłosił plany na kolejne tygodnie. Wynika z nich, że w tzw. "etapie odpowiedzialności", który potrwa do 27 grudnia, instytucje i placówki kulturalne pozostaną zamknięte.

Taka sytuacja pogłębi już i tak duże problemy branży kulturalnej.

Biblioteka Raczyńskich przypomina, że obostrzenia dotyczą także jej. Oznacza to, że nie można korzystać w swobodny sposób z bibliotek i ich zbiorów.

Instytucja przypomina, że trwają konsultacje społeczne dotyczące rozporządzenia. Swoje uwagi można zgłaszać do dzisiaj, do godziny 20:00. Należy je przesyłać na adres: konsultacje-koronawirus@kprm.gov.pl. w temacie maila wpisując [ETAP ODPOWIEDZIALNOŚCI].

Zdaniem Biblioteki Raczyńskich, biblioteki są dobrze przygotowane do udostępniania zbiorów przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego, który zapewni bezpieczeństwo czytelnikom i bibliotekarzom.

Zwraca uwagę m.in.na terapeutycznny i psychologiczny aspekt kontaktu z litaraturą zarówno w formie książek jak i audiobooków, szczególnie w czasie izolacji i pandemii.

Biblioteka przesłała swoje uwagi do projektu i zachęca, by to samo zrobili czytelnicy licząc, że uda się wpłynąć na zmianę decyzji władz centralnych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA