"Telefon Serdeczności" - na czym polega i jak działa poznańska inicjatywa?

Autor: A. Karczewska vid. x-news
REKLAMA

Okres izolacji związany z sytuacją epidemiologiczną jest szczególnie trudny dla osób samotnych i starszych. Z myślą o nich uruchomiono w Poznaniu "Telefon Serdeczności". Seniorka Stefania Roszkiewicz oraz kierowniczka filii nr 2 Zespołu Dziennych Domów Pomocy w Poznaniu Renata Konieczna opowiedziały o tym, jak wygląda ta inicjatywa w praktyce.

Telefon serdeczności został uruchomiony kilka miesięcy temu, podczas pierwszej fali epidemii koronawirusa. Skierowany jest do seniorów, którzy czują się samotni podczas izolacji i odczuwają lęk w związku z obecną sytuacją, a nie mają z kim o tym porozmawiać. Prowadzony jest przez pracowników Dziennych Domów Pomocy. 

Mogą podzielić się z nimi swoimi obawami, lękami, a także po prostu zamienić kilka słów o codziennym życiu. Wszystko po to, by nieco złagodzić poczucie samotności i izolacji. Pracownicy ZDDP na co dzień pracują z seniorami, więc dobrze znają ich problemy, a także potrafią rozmawiać z osobami starszymi.

Aby skorzystać z usługi należy zadzwonić pod numer 691 870 091. Telefon Serdeczności jest dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-20:00.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA