Sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego dłuższy o prawie miesiąc!

Autor: A. Karczewska fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Tegoroczny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego potrwa aż do Wigilii świąt Bożego Narodzenia. System zostanie wyłączony 23 grudnia tuż przed północą. Wydłużenie sezonu pozwoli na większą dosępność rowerów jako środka przemieszczania się po mieście w dobie pandemii.

Obecnie Poznański Rower Miejski ma już 182 tysiące użytkowników, a tylko w tym roku, licząc od marca do października dołączyło do nich 19 tysięcy osób. To dobry wynik biorąc pod uwagę m.in. czasowe zawieszenie działalności systemu wiosną, podczas pierwszej fali epidemii w Polsce, a także fakt, że o wiele mniej osób przemieszcza się po mieście, także rekreacyjnie.

Jak przyznaje dyrektor ZTM Poznań, Jan Gosiewski, miasto jest świadome tego, że limity i ograniczenia w transporcie publicznym są utrudnieniem dla pasażerów, a wiele osób szuka alternatywnych sposobów przemieszczania się.

W ostatnich latach coraz popularniejsze stało się korzystanie z roweru przez cały rok, dlatego postanowiono wykorzystać te aspekty i przedłużyć sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego - głównie z myślą o osobach, które nie posiadają własnego jednośladu.

Tegoroczny sezon PRM zakończy się o godzinie 23:59 tuż przed Wigilią, czyli 23 grudnia. Od 1 do 7 grudnia będzie można korzystać z wszystkich rowerów, natomiast od 8 do 23 grudnia dostępnych będzie ponad 60 procent z nich, w tym większość rowerów 4 generacji:

- 500 (z ok. 1000) Generacji 3G - rowery wypożyczane i zwracane w stacjach),

- 500 (z ok. 600) Generacji 4G - rowery bezstacyjne, wypożyczane i zwracane w specjalnych strefach

W grudniu – przez cały okres wydłużonego sezonu - działać będą wszystkie stacje i strefy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA