Poznań w finale prestiżowego konkursu Access City Award

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl www.poznan.pl foto. UMP
REKLAMA

Miasto Poznań znalazło się w ścisłym finale sześciu kandydatów do nagrody Access City Award. To wyróżnienie przyznawane przez Komisję Europejską miastom, które dbają o dostępność usług dla wszystkich, niezależnie od wieku czy stopnia sprawności.

Access City Award to nagroda przyznawana przez Komisję Europejską. Trafia do miast, które są dostępne, przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami. Mogą ją dostać miasta, które cały czas podnoszą jakość życia swoich mieszkańców i dbają o to, by każdy miał taki sam dostęp do usług publicznych.

To duże wyróżnienie . Cieszę się, że nasze miasto znalazło się w ścisłym finale tak prestiżowego konkursu. Poznań z roku na rok staje się coraz bardziej dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Przy projektowaniu każdej inwestycji bierzemy pod uwagę potrzeby mieszkańców o obniżonej sprawności ruchowej, a usługi publiczne dostosowujemy tak, by mogli z nich korzystać wszyscy mieszkańcy Poznania, niezależnie od wieku czy stopnia sprawności.
mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

W tym roku na konkurs wpłynęło 50 zgłoszeń. Spośród nich wybrano 6 miast, które trafiły do ścisłego finału. To Bremerhaven (Niemcy), Florencja (Włochy), Jönköping (Szwecja), Komotini (Grecja), oraz Poznań i Gdynia.

Dziękuję wszystkim miastom, które wzięły udział w konkursie Access City Award organizowanym pod opieką tej komisji . Tak duża liczba zgłoszeń jest imponująca. Pokazuje, że burmistrzom i prezydentom europejskich miast naprawdę zależy na tym, by były one dostępne dla wszystkich. Lepsza dostępność oznacza, że miasto poprawia jakość życia osób z niepełnosprawnościami. Ale nie tylko ich - z dobrodziejstw dostępności może skorzystać wielu mieszkańców. Bez wątpienia rok 2020 to rok, który wszyscy zapamiętamy. Kryzys, przez który przechodzimy, pokazał nam, jak niezmiernie ważne są usługi publiczne, a zwłaszcza ich dostępność. Aby docenić wysiłek miast, które właśnie na tym się skupiają, ustanowiliśmy Nagrodę Specjalną - za dostępność usług publicznych w czasie pandemii. Wyróżniliśmy sześć miast, które podjęły wyjątkowe kroki.
mówi Helena Dalli, komisarz ds. równości Komisji Europejskiej.

Gala wręczenia nagród - w tym roku całkowicie online - odbędzie się 1 grudnia 2020 r., podczas ceremonii ogłoszony zostanie zwycięzca konkursu. Będzie ją można śledzić na profilach społecznościowych Komisji Europejskiej i na kanale You Tube. Gala będzie tłumaczona m.in. na j. polski oraz międzynarodowy język migowy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA