Miasto sadzi drzewa za frekwencję wyborczą

Autor: autor: Anna Jowsa
REKLAMA

W Poznaniu trwa sadzenie drzew w ramach akcji, którą władze miasta ogłosiły przed II turą wyborów prezydenckich. Pierwsze lipy ozdobiły już Ławicę, a na Strzeszynie nasadzenia dębów rozpoczną się niebawem.

Przed II turą wyborów prezydenckich władze Poznania ogłosiły akcję zachęcającą mieszkańców do udziału w głosowaniu: na osiedlu, które uzyska najwyższą frekwencję, zasadzonych zostanie tyle drzew, ile punktów procentowych będzie ona wynosiła.

„12 lipca najliczniej do urn poszli mieszkańcy Ławicy i Strzeszyna i dzięki temu będą mogli cieszyć się z dodatkowych nasadzeń. Na obu osiedlach frekwencja była do siebie bardzo zbliżona i wyniosła blisko 83 proc. Na każdym z nich posadzimy, zgodnie z umową, 83 drzewa. W pełnej krasie będzie można je podziwiać wiosną, gdy nowe lipy, dęby czy śliwy puszczą pierwsze liście
podkreślił prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Jak poinformował poznański magistrat, Zarząd Zieleni Miejskiej wykonał już pierwsze nasadzenia drzew frekwencyjnych w Lasku Marcelińskim na os. Ławica. To 35 lip drobnolistnych, które zostały posadzone wzdłuż ścieżki w okolicy placu zabaw i siłowni zewnętrznej. Na swoją kolej czeka również teren przy ul. Wyszomierskiej/Okoneckiej. Zlokalizowanych zostanie tam dziewięć śliw wiśniowych.

„Na Strzeszynie trwa obecnie przygotowywanie gruntu pod nasadzenia 36 dębów czerwonych. Wzbogacą one drzewostan osiedla w ciągu najbliższych dni i dadzą początek alei drzew ciągnącej się od terenu wokół krzyża przy ul. Literackiej aż do ul. Homera” – podał Urząd Miasta Poznania.

Łącznie oba osiedla ozdobi 166 sztuk drzew. Pozostałe nasadzenia odbędą się w terminie późniejszym, który będzie zależny od analizy mapy sieci mediów znajdujących się na tym terenie. Prowadzone prace muszą uwzględniać uwarunkowania techniczne oraz wpisywać się w krajobraz.

Najwyższą frekwencję w II turze wyborów prezydenckich uzyskały w Poznaniu osiedla: Ławica - 82,88 proc., Strzeszyn - 82,48 proc., Umultowo - 81,03 proc., Junikowo - 80,32 proc. i Stare Winogrady - 80,08 proc.

Jak przypomniał poznański magistrat, w stolicy Wielkopolski frekwencja wyniosła 75,43 proc. Głosy w Poznaniu oddało ponad 9300 wyborców więcej niż w I turze wyborów. Wtedy do urn poszło 72,85 proc. uprawnionych. Podczas wyborów prezydenckich w 2015 roku frekwencja w drugiej turze wyniosła 63,20 proc. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA